SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN, RMF FM, Onet i WP najważniejszymi mediami informacyjnymi, „Gazeta Wyborcza” przed „Faktem”

Według raportu Reuters Institute for the Study of Journalism (RISJ) Polacy czerpią bieżące informacje głównie z TVN24 i RMF FM, a w internecie szukają ich głównie w serwisach Onetu oraz Wirtualnej Polski. Najważniejszym dziennikiem informacyjnym jest z kolei „Gazeta Wyborcza”.

Article

Raport wskazuje, że dla mieszkańców Polski najważniejszym źródłem bieżących informacji pozostaje telewizja.

W pierwszej piątce tradycyjnych mediów informacyjnych w przewadze są stacje TV (najpopularniejsze z nich - TVN 24 oraz TVN 24 Biznes i Świat są oglądane w ciągu tygodnia przez 43 proc. Polaków), choć na pierwszym miejscu listy znalazł się RMF FM z wynikiem 44 proc.

Wśród tytułów prasowych na pierwszym miejscu znalazła się „Gazeta Wyborcza” (25 proc.), która wyprzedziła „Fakt” oraz dzienniki regionalne.

Na szczycie listy internetowych mediów informacyjnych w czołówce jest Onet (60 proc.), WP (52 proc.) oraz serwisy TVN (51 proc.).

W części poświęconej Polsce raport RISJ wskazuje też, że 20 proc. Polaków płaci za dostęp do newsów. Maleje liczba użytkowników przeglądających newsy na komputerach (obecnie 75 proc. i spadek o 6 proc.), największy odsetek badanych (58 proc.) przyznaje się do czytania bieżących informacji na smartfonach.

Aż 82 proc. Polaków dociera do najnowszych wiadomości w internecie, a 58 proc. czerpie o nich wiedzę za pośrednictwem platform społecznościowych. Wśród nich zdecydowanym liderem jest Facebook, wyprzedzający YouTube’a.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN, RMF FM, Onet i WP najważniejszymi mediami informacyjnymi, „Gazeta Wyborcza” przed „Faktem”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiktor
Amerykański TVN, niemiecki RMF FM, niemiecki Onet, niemiecki Fakt, Gazeta Wyborcza (Agora której właścicielem części akcji jest Soros) i WP to media adresowane przede wszystkim do mniejszości Polaków o poglądach liberalno-lewicowych.
Większość Polaków ma poglądy prawicowe.
odpowiedź
User
jesteśmy nieprzemakalni
Śmieszne te pisiaki perorujące o "liberalno-lewicowych lemingach": przyklejają innym łatki, nie zdając sobie sprawy, że im z kolei można przykleić łatkę KATOLEWICY (a właściwie katolewicowych piesków - szczekających, aportujących, usłużnych i wszystko obsikujących). I kompromitujące się różne takie Wiktory, co głoszą, że większość Polaków ma poglądy prawicowe, w sytuacji gdy w polskim Sejmie nie ma żadnej partii prawicowej.
odpowiedź
User
a
pomimo że takie byle jakie media szkalujące polskie wartości lansują się na najbardziej opiniodawcze to prartie propolskie mają poparcie powyżej 50%. Nieskuteczne te media albo te dane są z dup.
odpowiedź