SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN skupi własne akcji. Przeznaczy na to nawet 500 mln zł

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy TVN, które odbędzie się 11 kwietnia br., zapadnie decyzja w sprawie skupu do 34 mln akcji własnych spółki za nie więcej niż 500 mln zł.

Article

Skup dotyczyć będzie akcji stanowiących nie więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego. Cena minimalna akcji nie może być niższa niż 0,01 zł, a cena maksymalna nie może przekroczyć 30 zł. Skupione akcje zostaną umorzone.

W celu realizacji programu TVN planuje utworzyć specjalny kapitał rezerwowy i przeznaczyć na niego maksymalnie 500 mln zł pochodzące z kapitału rezerwowego z zysku z lat ubiegłych. Projekt uchwały zakłada, że zarząd będzie upoważniony do realizacji programu do 31 grudnia 2015 roku, nie dłużej jednak niż do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

W połowie lutego br., podczas ogłaszania wyników finansowych za 2013 rok, zarząd TVN poinformował, że nie zamierza wypłacać dywidendy w okresie trwania planowanego skupu akcji. - Albo dywidenda, albo buy-back, nie można tego połączyć - mówił John Driscoll, wiceprezes Grupy TVN ds. finansów.

Dodał wtedy, że program skupu akcji będzie rozłożony równomiernie na najbliższe dwa lata. Podkreślił, że intencją spółki jest, aby skup odbywał się w dwóch transzach w każdym roku (więcej na ten temat).

Grupa TVN zanotowała w ub.r. 1,555 mld zł przychodów i 198 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN skupi własne akcji. Przeznaczy na to nawet 500 mln zł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polpot
ok
8 10
odpowiedź
User
Nick
Ciekawe - z zyskow z lat ubieglych - a tu napisane ze strata byla hmm
15 8
odpowiedź
User
polpot
kokokokoko
9 9
odpowiedź
User
Kogut
KOKOKO w TVNenie juz nie spoko
10 8
odpowiedź
User
@bezczelny
Zysk z lat ubiegłych? To musiało być dawno.
9 8
odpowiedź