SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN szykuje na jesień nowy serial w Rybniku. Miasto zapłaci za promocję 370 tys. zł

W połowie kwietnia br. w Rybniku wystartują zdjęcia do nowego serialu stacji TVN, który na antenę trafi jesienią - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Miasto Rybnik za lokowanie plenerów zapłaci TVN blisko 370 tys. zł.

Rynek w Rybniku, fot. Hons084/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0 Article

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, władze Rybnika podpisały z TVN Media umowę dotyczącą lokowania tego miasta w serialu, który na antenie TVN ma się pojawić najpóźniej jesienią br. Kontrakt podpisano w wyniku rozstrzygniętego przetargu, który dotyczył promocji miasta poprzez jego lokowanie w serialu fabularnym na antenie ogólnodostępnej telewizji.

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że stacja TVN jest już gotowa do realizacji produkcji, a prace na planie w Rybniku wystartują w połowie kwietnia. Serial jest oparty na oryginalnym scenariuszu, ma być produkcją o charakterze medycznym. Szczegóły nie są na razie znane.

W nowym serialu TVN zagrać mają m.in. Maja Ostaszewska i Maciej Zakościelny. Za projekt odpowiada Dorota Kośmicka-Gacke, jedna z bardziej znanych producentek seriali w naszym kraju. W przeszłości odpowiadała za takie seriale jak: "Niania", "Londyńczycy", "Rodzinka.pl" czy "Druga szansa".

W briefie przetargowym władze Rybnika określiły, że promocja miasta ma się odbywać w serialu, który będzie miał minimum 12 odcinków, będzie pokazywany najpóźniej od października br. w dni powszednie, nie wcześniej niż o godz. 20. Oczekiwały realizacji minimum 36 ujęć we wszystkich odcinkach serii, pokazujących architekturę Rybnika oraz jego charakterystyczne miejsca w ujęciach plenerowych (tzw. establishe, czyli ujęcie plenerowe przedzielające sceny lub w trakcie trwania sceny). Kolejnym z warunków było umieszczenie w serialu minimum 6 wskazań słownych - „Rybnik” w dialogach bohaterów, w pozytywnym lub neutralnym kontekście. Premierowe odcinki serialu mają być dostępne na platformie VoD.

Poza tym władze Rybnika wymagają, by w serialu występowali znani i uznani aktorzy. Ich zdaniem taka obsada zapewni wysoką oglądalność produkcji i najlepszą promocję miasta.

TVN Media jako jedyna firma złożyła ofertę w tym przetargu. Wyceniła ją na 369 tys. zł brutto. Zapewniła Rybnikowi 40 ujęć i 10 wskazań słownych w dialogach bohaterów.

Przypomnijmy, że podobne umowy TVN Media zawierało m.in. z władzami Torunia - to miasto korzystało z lokowania w serialu „Lekarze”. Akcja tej produkcji toczyła się właśnie w Toruniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN szykuje na jesień nowy serial w Rybniku. Miasto zapłaci za promocję 370 tys. zł

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Mam nadzieję, że zagrają tam PRAWDZIWI aktorzy, a nie celebryci. Moje typy: Katarzyna Walter, Łukasz Konopka, Monika Krzywkowska, Edyta Jungowska.
19 11
odpowiedź
User
Maria
Jak się myśli to ma się super promocję bo w Zawierciu co roku wydają setki tysięcy na promocję przy pomocy Ture de Pologne i jest start a promocja żadna bo kto teraz ogląda kolarzy i zwraca uwagę, że to startowali akurat z tego miasta. Serial to serial zawsze będzie się już kojarzył z Rybnikiem a i kwota malutka za 12 odcinków to jeden start jest droższy.
21 15
odpowiedź
User
Turysta
Gratulacje dla Rybnika! Fajne miasto, fajnych ludzi.
29 16
odpowiedź
User
rybnik
hahhaha, a wczoraj Rybnik ogłosił ze odwołuje koncert zagraniczny bo szkoda pieniedzy i wolą przeznaczyć na walke ze smogiem, a oni zwyczajnie kupili serial i nie ma kasy na koncert :)
33 9
odpowiedź
User
Teleman
PROPONUJE JUŻ TERAZ URUCHOMIENIE KONKURSU SMS-OWEGO Z PYTANIEM " PO ILU ODCINKACH SERIAL ZEJDZIE Z ANTENY TVN". TA STACJA WIEDZIE PRYM W PRODUKOWANIU CORAZ TO NOWSZYCH SERIALI A WSZYSTKIE ŁĄCZY WSPÓLNY MIANOWNIK - PORAŻKA . OD "AŻ PO SUFIT" ZACZYNAJĄC A NA "BELL EPOQUE" KOŃCZĄC . PYTANIE ILE TE ZABAWY SERIALOWE KOSZTUJĄ STACJĘ ? CZY TO JAKIŚ NOWY SPORT, ABY TWORZYĆ COŚ O CZYM WIDZ ZAPOMINA JUŻ PO 2 ODCINKU ?
28 16
odpowiedź