SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP ABC uruchamia nowy kanał edukacyjny online „Domowe Przedszkole”

W poniedziałek, 23 marca na platformie TVP VOD ruszy nowy kanał edukacyjny online „Domowe Przedszkole”, który będzie skierowany do najmłodszych dzieci.

Article

„Domowe Przedszkole” to już drugie po eMuzeum pasmo edukacyjne, jakie Telewizja Polska proponuje widzom pozostającym w domach w okresie epidemii koronawirusa. Będzie można je oglądać w zakładce eSzkoła paśmie na żywo od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00, począwszy od 23 marca 2020 roku.

W ramach 4-godzinnego pasma najmłodsi widzowie obejrzą programy edukacyjne z ulubionymi bohaterami maluchów, takimi jak „Domisie” czy „Miś i Margolcia”. Nie zabraknie też kultowych filmów i seriali, m m.in. „Wyprawy Baltazara Gąbki”, czy „Bolka i Lolka” oraz nowych produkcji: „Rodziny Treflików” oraz „Baśni i bajek polskich”.

W ramach pasma „Domowe Przedszkole” pojawią się również programy, w których prowadzący, zwracając się bezpośrednio do dzieci, będą je m.in. uczyć liczyć i rysować. W programie znajdą się też m.in. edukacyjne miniaudycje z udziałem „literkowych” zwierzaków, znanych z oprawy kanału TVP ABC.

- Dostrzegliśmy pilną potrzebę, by zapewnić najmłodszym dzieciom edukację i zabawę w tym wyjątkowym czasie, gdy pozostają w domach - wyjaśnia Justyna Karnowska, Dyrektor TVP ABC. - W ramach nowego kanału online przewidujemy nowość: żywą formułę z udziałem prowadzących, którzy zaangażują młodych widzów do interakcji. To sprawi, że wirtualne pasmo pomoże zastąpić im prawdziwe przedszkole - dodaje.

W 2019 roku średni udział TVP ABC wśród widzów w grupie 4-12 lat wyniósł 10,31 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP ABC uruchamia nowy kanał edukacyjny online „Domowe Przedszkole”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
I tylko tyle za te 2 mld?
5 5
odpowiedź
User
Denis
Skoro na TVP ABC puszczają te bajki to po co puszczać to samo tylko że na innym kanale xD
0 1
odpowiedź
User
Gregory
Tak popapranej strony dawno nie widziałem. Nie ma odnośnika żeby kliknąć i włączyć wybrany program. Nędza.
0 1
odpowiedź