SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP dogadała się ze związkowcami. Fundusz socjalny zostanie odblokowany

Zarząd Telewizji Polskiej porozumiał się z działającymi w TVP związkami zawodowymi w sprawie stworzenia planu rzeczowo-finansowego niezbędnego do rozpoczęcia wypłat z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Porozumienie między TVP a związkami zawodowymi Wizja, NSZZ „Solidarność i MZZPRiTV podpisano w środę. - Przewidujemy, że w ciągu dwóch, trzech tygodni pracownicy, emeryci i renciści otrzymają tak wyczekiwane świadczenia - podano w komunikacie TVP.

Telewizja Polska od 1 kwietnia br. nie wypłacała pracownikom świadczeń z funduszu, bo dotąd nie potrafiła uzgodnić ze związkami zawodowymi jego regulaminu oraz planu rzeczowo-finansowego na 2015 rok.

Pieniądze za pierwsze trzy miesiące tego roku wypłacono na podstawie tzw. prowizorium. Skutkowało jednak to tym, że związkowcy donieśli na TVP do prokuratury. Fundusz kontrolowała też Państwowa Inspekcja Pracy, która zobowiązała TVP do zapewnienia wszystkim osobom uprawnionym jednakowego dostępu do świadczeń z niego. Dotychczasowa tworzono w firmie 16 odrębnych funduszy socjalnych, co skutkowało tym, że zdecydowanie więcej pieniędzy miał do dyspozycji tzw. zakład główny w Warszawie niż np. małe ośrodki regionalne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP dogadała się ze związkowcami. Fundusz socjalny zostanie odblokowany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl