SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Programy "1920. Wojna o wszystko" i "Twarze Solidarności" w TVP Historia

Od poniedziałku, 3 sierpnia w TVP Historia pojawią się nowe programy: „1920. Wojna o wszystko” autorstwa Piotra Gursztyna oraz „Twarze Solidarności”, cykl zrealizowany przez Tadeusza Płużańskiego.

Article

Format „1920. Wojna o wszystko” to program publicystyczny, w którym Piotr Gursztyn będzie rozmawiać z gośćmi o wydarzeniach i procesach, które w 1920 roku doprowadziły do starcia między Polską, a bolszewicką Rosją. Program będzie realizowany w wirtualnym studiu - na ścianach będą rozgrywać się sceny batalistyczne zarejestrowane na archiwalnych filmach sprzed 100 lat. Z kolei w trakcie rozmowy, w studiu pojawią się holograficzne postaci bohaterów wydarzeń, widzowie będą też mogli zobaczyć archiwalne, dotąd nieznane materiały.

Natomiast „Twarze Solidarności” będzie cykliczny programem historycznym Tadeusza Płużańskiego z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarności. Przybliża on przede wszystkim tematykę strajków lipca/sierpnia 1980 roku, które doprowadziły do podpisania umów między protestującymi, a komunistyczną władzą. Cykl będzie się składać z 40 odcinków, w każdym zostanie pokazany inny bohater społecznego ruchu.

„1920. Wojna o wszystko” będzie mieć swoją premierę w poniedziałek, 3 sierpnia o godz. 18:50. Odcinki będą emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18.45. Również 3 sierpnia pojawią się „Twarze Solidarności” o godzinie 17.35., a następne od poniedziałku do piątku o godzinie 17.45.

Średni dobowy wynik TVP Historia w zeszłym półroczu wyniósł 0,55 proc., po spadku udziału w porównaniu do pierwszego półrocza 2019 roku o 9,03 proc.

Dołącz do dyskusji: Programy "1920. Wojna o wszystko" i "Twarze Solidarności" w TVP Historia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Solimamydosc
Ciekawe czy uda im się pominąć Wałęsę, Mazowieckiego i tak dalej i tak dalej.
odpowiedź