SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info bez „Czterech stron”, „24 minut”, „Rzeczpospolitej babskiej”, „Istoty” i trzech programów o zagranicy, zostaje „Studio Wschód”

Z początkiem września na antenę TVP Info nie wrócą już programy publicystyczne „Cztery strony”, „24 minuty”, „Rzeczpospolita babska” i „Istota” oraz dotyczące zagranicy „Wszystkie strony świata”, „Sąsiedzi” i „Na czym świat stoi”. W ramówce zostają natomiast m.in. „Prawdę mówiąc” i „Studio Wschód”.

studio TVP Info, fot. tvpArticle

„Cztery strony” były emitowane od wiosny ub.r. od wtorku do piątku ok. godz. 18. W ostatnim czasie program w poszczególne dni prowadzili Wojciech Mucha, Weronika Kostrzewa, Krzysztof Świątek i Piotr Pałka. Od początku września ub.r. do końca czerwca br. „Cztery strony” oglądało przeciętnie 293 tys. widzów. Z kolei w poniedziałki o tej porze emitowano „24 minuty” prowadzone przez Krzysztofa Skowrońskiego.

Obu programów nie ma w ujawnionej właśnie ramówce TVP Info na pierwszą połowę września. Według naszych ustaleń definitywnie znikają one z anteny stacji. Przypomnijmy, że od końca sierpnia kanał będzie pokazywał codziennie emitowane jednocześnie w TVP1 „Teleexpress” o godz. 17:00 i główne wydanie „Wiadomości” o 19:30, a także główne wydanie „Panoramy” o 18:00.

Na antenę TVP Info z początkiem września nie wrócą też niedzielne magazyny „Rzeczpospolita babska” i „Istota”. Pierwszy, prowadzony przez dziennikarkę stacji Małgorzatę Steckiewicz, emitowany od października ub.r. o godz. 17:30, a drugi (jego gospodarzem był publicysta „Gościa Niedzielnego” Bogumił Łoziński) - od czerwca ub.r., najpierw o 19:10, a potem o 13:30.

Od września w niedziele o godz. 17:32 pokazywany będzie program „Prawdę mówiąc”, którego gospodarzami są Kamila Drecka i Krzysztof Ziemiec. Poprzednio można go było oglądać o godz. 14:30.

Z ramówki znikają też dotyczące tematyki zagranicznej programy „Wszystkie strony świata” (prowadzili go Arleta Bojke i Rafał Tomański), „Sąsiedzi” (jego gospodynią była Barbara Włodarczyk) i „Na czym świat stoi” (prowadzony przez Piotra Góreckiego). Pierwszy był emitowany od września ub.r. w soboty o 11:30, drugi - od czterech lat (wiosną br. w niedziel o 18:30), a trzeci - w soboty o 18:30.

Nadal natomiast pokazywane będzie „Studio Wschód” prowadzone przez Marię Przełomiec. Tak jak poprzednio będzie je można oglądać w soboty o godz. 17:32.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 285 178 osób, a udział stacji w rynku oglądalności - 5,09 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info bez „Czterech stron”, „24 minut”, „Rzeczpospolitej babskiej”, „Istoty” i trzech programów o zagranicy, zostaje „Studio Wschód”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PRL wrócił
Proponuje w to miejsce wprowadzić 3 programy religijne, cykliczną rozmowę "Pluralizm Karnowskich"gdzie jeden bedzie pytał drugiego czy się z nim zgadza i jak bardzo a w następnym tygodniu w drugą stronę. No i koniecznie program o historii disco-polo.
odpowiedź
User
Dominator
Ciekawe zmiany. Pewnie zamiast tych programów będą inne, ale autor tego newsa nie pofatygował się, albo nie miał jak tego zweryfikować. Nie dziwi mnie to, ponieważ niektóre z tych programów miały bardzo słabą oglądalność. Po co trzymać na siłę coś czego nikt nie ogląda?
odpowiedź
User
otwieracz do puszek z konserwami
Nie dziwi mnie to, ponieważ niektóre z tych programów miały bardzo słabą oglądalność. Po co trzymać na siłę coś czego nikt nie ogląda?

Rzeczywiście nie ma po co, tym bardziej, że ściągalność abonamentu jest fatalna i telewizja publiczna (niestety) musi się wzpomagać zarobkami na reklamach. A do tego są potrzebne programy mające jako taką oglądalność.
Niestety w obecnej telewizji publicznej nie ma miejsca na bardzo niszowe programy dla intelektualnej elity. Żeby takie mogły w TVP trwać, potrzebne jest pewne i stabilne finansowane ze środków abonamentowych. Dopóki PiS nie zrobi porządku ze ściągalnością abonamentu i nie zmusi całego społeczeństwa do płacenia, będzie jak jest. Niszowe programy, które propagują konserwatywne wartości i są adresowane do zacnej, myślącej elity, nie będą miały łatwo. Znika już znakomity program Bronka Wildsteina, znikają kolejne w TVP Info. Szkoda, ale jestem wyrozumiały i rozumiem, dlaczego tak się dzieje.

Wciąż nie tracę nadziei, że PiS doprowadzi ściągalność abonamentu do należytego poziomu, a Telewizja Polska nie będzie już musiała zarabiać na reklamach, czyli będzie mogła się skupić na pełnieniu misji przez 24 godziny na dobę na wszystkich kanałach. Będzie wtedy miejsce dla intelektualnych programów oglądanych przez 100 tysięcy widzów i nikt nie będzie się przejmował słupkami oglądalności. Ale dopóki ściągalność abonamentu jest jaka jest, w TVP też jest jak jest, czyli nie za fajnie.
odpowiedź