SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP Info bez „Czterech stron”, „24 minut”, „Rzeczpospolitej babskiej”, „Istoty” i trzech programów o zagranicy, zostaje „Studio Wschód”

Z początkiem września na antenę TVP Info nie wrócą już programy publicystyczne „Cztery strony”, „24 minuty”, „Rzeczpospolita babska” i „Istota” oraz dotyczące zagranicy „Wszystkie strony świata”, „Sąsiedzi” i „Na czym świat stoi”. W ramówce zostają natomiast m.in. „Prawdę mówiąc” i „Studio Wschód”.

studio TVP Info, fot. tvp Article

„Cztery strony” były emitowane od wiosny ub.r. od wtorku do piątku ok. godz. 18. W ostatnim czasie program w poszczególne dni prowadzili Wojciech Mucha, Weronika Kostrzewa, Krzysztof Świątek i Piotr Pałka. Od początku września ub.r. do końca czerwca br. „Cztery strony” oglądało przeciętnie 293 tys. widzów. Z kolei w poniedziałki o tej porze emitowano „24 minuty” prowadzone przez Krzysztofa Skowrońskiego.

Obu programów nie ma w ujawnionej właśnie ramówce TVP Info na pierwszą połowę września. Według naszych ustaleń definitywnie znikają one z anteny stacji. Przypomnijmy, że od końca sierpnia kanał będzie pokazywał codziennie emitowane jednocześnie w TVP1 „Teleexpress” o godz. 17:00 i główne wydanie „Wiadomości” o 19:30, a także główne wydanie „Panoramy” o 18:00.

Na antenę TVP Info z początkiem września nie wrócą też niedzielne magazyny „Rzeczpospolita babska” i „Istota”. Pierwszy, prowadzony przez dziennikarkę stacji Małgorzatę Steckiewicz, emitowany od października ub.r. o godz. 17:30, a drugi (jego gospodarzem był publicysta „Gościa Niedzielnego” Bogumił Łoziński) - od czerwca ub.r., najpierw o 19:10, a potem o 13:30.

Od września w niedziele o godz. 17:32 pokazywany będzie program „Prawdę mówiąc”, którego gospodarzami są Kamila Drecka i Krzysztof Ziemiec. Poprzednio można go było oglądać o godz. 14:30.

Z ramówki znikają też dotyczące tematyki zagranicznej programy „Wszystkie strony świata” (prowadzili go Arleta Bojke i Rafał Tomański), „Sąsiedzi” (jego gospodynią była Barbara Włodarczyk) i „Na czym świat stoi” (prowadzony przez Piotra Góreckiego). Pierwszy był emitowany od września ub.r. w soboty o 11:30, drugi - od czterech lat (wiosną br. w niedziel o 18:30), a trzeci - w soboty o 18:30.

Nadal natomiast pokazywane będzie „Studio Wschód” prowadzone przez Marię Przełomiec. Tak jak poprzednio będzie je można oglądać w soboty o godz. 17:32.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 285 178 osób, a udział stacji w rynku oglądalności - 5,09 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info bez „Czterech stron”, „24 minut”, „Rzeczpospolitej babskiej”, „Istoty” i trzech programów o zagranicy, zostaje „Studio Wschód”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PRL wrócił
Proponuje w to miejsce wprowadzić 3 programy religijne, cykliczną rozmowę "Pluralizm Karnowskich"gdzie jeden bedzie pytał drugiego czy się z nim zgadza i jak bardzo a w następnym tygodniu w drugą stronę. No i koniecznie program o historii disco-polo.
33 7
odpowiedź
User
Dominator
Ciekawe zmiany. Pewnie zamiast tych programów będą inne, ale autor tego newsa nie pofatygował się, albo nie miał jak tego zweryfikować. Nie dziwi mnie to, ponieważ niektóre z tych programów miały bardzo słabą oglądalność. Po co trzymać na siłę coś czego nikt nie ogląda?
6 12
odpowiedź
User
otwieracz do puszek z konserwami
Nie dziwi mnie to, ponieważ niektóre z tych programów miały bardzo słabą oglądalność. Po co trzymać na siłę coś czego nikt nie ogląda?

Rzeczywiście nie ma po co, tym bardziej, że ściągalność abonamentu jest fatalna i telewizja publiczna (niestety) musi się wzpomagać zarobkami na reklamach. A do tego są potrzebne programy mające jako taką oglądalność.
Niestety w obecnej telewizji publicznej nie ma miejsca na bardzo niszowe programy dla intelektualnej elity. Żeby takie mogły w TVP trwać, potrzebne jest pewne i stabilne finansowane ze środków abonamentowych. Dopóki PiS nie zrobi porządku ze ściągalnością abonamentu i nie zmusi całego społeczeństwa do płacenia, będzie jak jest. Niszowe programy, które propagują konserwatywne wartości i są adresowane do zacnej, myślącej elity, nie będą miały łatwo. Znika już znakomity program Bronka Wildsteina, znikają kolejne w TVP Info. Szkoda, ale jestem wyrozumiały i rozumiem, dlaczego tak się dzieje.

Wciąż nie tracę nadziei, że PiS doprowadzi ściągalność abonamentu do należytego poziomu, a Telewizja Polska nie będzie już musiała zarabiać na reklamach, czyli będzie mogła się skupić na pełnieniu misji przez 24 godziny na dobę na wszystkich kanałach. Będzie wtedy miejsce dla intelektualnych programów oglądanych przez 100 tysięcy widzów i nikt nie będzie się przejmował słupkami oglądalności. Ale dopóki ściągalność abonamentu jest jaka jest, w TVP też jest jak jest, czyli nie za fajnie.
8 15
odpowiedź
User
dd
Szkoda programów o zagranicy, ale i tak żaden nie przebije wyjątkowo inteligentnego i eksperckiego programu "To był dzień na świecie" w Polsat News 2.
17 3
odpowiedź
User
teletombola
jeden bedzie pytał drugiego czy się z nim zgadza i jak bardzo a w następnym tygodniu w drugą stronę.


Ale po co dublować coś co codziennie mamy okazję oglądać w tvn24?
4 8
odpowiedź
User
Rec
Po pierwsze TVN 24 mało kto ogląda, z powodu ograniczonego zasięgu i dominującego tam psycholewactwa typu Pochanke czy Morozowski. Pomysł na te programy był niezły, ale skoro i tak dają tam non stop gadające głowy to wychodzi taniej wyciąć wszelkie dodatkowe programy.
5 13
odpowiedź
User
seba
naturalną koleją rzeczy że skoro pojawia się tyle nowych programów w sensie ich nadawania też w tvp info to coś wypaść musi 8:00, 12:00, 15:00, 17:00, 18:00, 19:30 i 21:30

ucieszy się polak zwłaszcza za granicą do którego TVP INFO dociera, nie będzie czuł się 2 sortu oglądając powtórki na Polonii ba nawet na TVP Stream sobie na żywca obejrzy ... znaczy się jeszcze ja bym się tam ucieszył z tej zmiany jeszcze 2 lata temu ale teraz to mi to zwisa bo nie oglądam wcale TV
0 1
odpowiedź
User
Polak
Szkoda "Sąsiadów" - to był ostatni powód, dla którego oglądałem jeszcze TVPiS Info. Fajny program, bardzo cenię też jego Autorkę, dziennikarkę-specjalistkę od spraw wschodnich. Dziwiłem się, że "Sąsiedzi" utrzymali się w ramówce przez 2 lata "dobrej zmiany" w niezmienionej formule, bez wpychanej na siłę obleśnej, obrzydliwej politycznej propagandy jaka rozpanoszyła się w telewizji partyjnej (kiedyś zwanej publiczną) w ostatnich kilkunastu miesiącach. Szacunek i pozdrowienia dla Autorki programu.
3 3
odpowiedź
User
Popiół2015
Znowu będzie to publiczna TV, albowiem wyrzucają wszystkich z mediów chrześcijańskich.
A co z programami "Młodzież kontra", "Studio Polska" i "5x5" Jacka Łęskiego?
0 1
odpowiedź
User
bidny widz
Powiem to prosto z mostu - ordynarna propaganda jaka zalała TVP Info sprawia, że nie da się tego oglądać, bardzo mi przykro ale program Pani Przełomiec obraża inteligencję średnio rozgarniętego widza., jak i pozostałe produkcje, które na kilometr czuć ustawką. Takie Studio Polska, gdzie zawsze ci sami ludzie wypowiadają te same frazesy, udające naturalność i prowadzący, którzy niby to moderują - a naprawdę tylko przeszkadzają a raczej pilnują "prawilnej" lini przekazu... brr. Naprawdę można się obejść bez TV a w przyszłych wyborach głosować na kogoś innego!
0 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing