SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Info: dane w procesie ws. Ewy Tylman niezagłuszone wskutek błędu technicznego

Telewizja Polska sprawdza, dlaczego podczas relacji z procesu ws. zabójstwa Ewy Tylman nie zagłuszono części podawanych danych osobowych. Nadawca zapewnia, że „podejmie wszystkie niezbędne kroki, by taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła”.

Article

We wtorek TVP Info, tak samo jak TVN24 i Polsat News, z kilkuminutowym opóźnieniem transmitowały pierwszą rozprawę w procesie dotyczącym zabójstwa Ewy Tylman. Wynika to z faktu, że skład sędziowski zakazał transmisji na żywo z procesu.

W przedpołudniowej części relacji na TVP Info nie wszystkie podawane w czasie rozprawy dane osobowe zostały zagłuszone pikaniem, inaczej niż na antenie TVN24 i Polsat News. W konsekwencji można było usłyszeć nazwiska i adresy rodziny oskarżonego o zabójstwo Adama Z., jego partnera seksualnego, świadków sprawy oraz policjantów, którym oskarżony zarzuca zastraszanie w czasie czynności śledczych.

- Pierwszy raz słyszę, żeby sąd był tak wylewny w cytowaniu nazwisk - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira, p.o. szefa serwisu Tvp.info i zastępca kierownika redakcji  publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - To jest proces karny, a nie show telewizyjne, odczytywane są pełne wyjaśnienia oskarżonego, muszą padać nazwiska. Odpowiedzialność za ujawnianie danych osobowych osób pojawiających się na antenie spada na telewizję - skomentował nam Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Co na to władze Telewizji Polskiej? Centrum informacji nadawcy w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl zapewniło, że TVP Info zawsze dochowuje należytej staranności, żeby przy transmitowaniu posiedzeń sądowych nie były upubliczniane dane osobowe. Natomiast podczas transmisji wtorkowej rozprawy ws. zabójstwa Ewy Tylman „mogło dojść do błędu technicznego, na skutek którego nie udało się wygłuszyć wszystkich danych osobowych oskarżonego”.

- TVP Info sprawdza przyczyny zaistnienia tej sytuacji i podejmie wszystkie niezbędne kroki, by taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła - zapowiedział nadawca.

Niezagłuszenie przez stację wielu danych osobowych w czasie wtorkowej transmisji zostało skrytykowane w mediach społecznościowych przez wielu dziennikarzy. Zdaniem niektórych osoby, których dane zostały w ten sposób upublicznione, mogą pozwać za to Telewizję Polską.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. udział TVP Info w rynku oglądalności telewizji wyniósł 3,26 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info: dane w procesie ws. Ewy Tylman niezagłuszone wskutek błędu technicznego

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Pewnie spisek obcych sił albo sabotaż. Takie będzie tłumaczenie. Jakieś problemy z emisją w NTC to też nie mógł być jakiś zwykły błąd. To musiało mieć jakieś drugie dno.
28 8
odpowiedź
User
widz555
Głupszej wymówki nie można znaleźć. Albo coś się potrafi robić, albo nie.
Ale w Republice nie musieli niczego wyciszać, więc nie było kiedy poćwiczyć.
37 8
odpowiedź
User
Konserwatysta
(...)dane w procesie niezagłuszone wskutek błędu technicznego(...)

Potwierdzam. Błędem technicznym było powierzenie obowiązków temu panu o niepolskim nazwisku. Chodzi o dziennikarza wyklętego, redaktora niezłomnego.
35 9
odpowiedź
User
j
Pereira ile razy się odezwiesz tyle razy się ośmieszasz, więc może milcz.
31 9
odpowiedź
User
Neret
Pikał praktykant i stad te problemy techniczne
24 8
odpowiedź