SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niekorzystne wypowiedzi Grzegorza Schetyny i Krzysztofa Brejzy w dżinglach TVP Info (wideo)

W nowych dżinglach autopromocyjnych TVP Info pokazywane są mało korzystne wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny i Krzysztofa Brejzy.

Jeden z dżingli przedstawia fragment konferencji prasowej z udziałem Grzegorza Schetyny w czwartek w Goleniowie. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej został poproszony o wymienienie kilku sukcesów rządu PO-PSL. Przed odpowiedzią przez dłuższą chwilę się zastanawiał.

W spocie ten moment został wyeksponowano poprzez pokazanie go w zwolnionym tempie. Klip, tak jak każdy dżingiel autopromocyjny TVP Info, kończy się hasłem głównym stacji: „Wiesz więcej”.

Zaznaczmy, że po dłuższej chwili zastanowienia Schetyna wymienił kilka sukcesów rządu PO-PSL.

Z kolei w dżinglu z Krzysztofem Brejzą zestawiono jego krytyczną wypowiedź o nagrodach przyznanych ministrom z rządu Beaty Szydło (ujawniono je m.in. w odpowiedzi na interpelacje Brejzy) z tym, jak bronił decyzji swojego ojca, pełniącego funkcję prezydenta Inowrocławia, o przyznaniu nagród podległym mu urzędnikom.

Ta sprawa została przedstawiona w reportażu wyemitowanym w tym tygodniu w programie „Alarm!” w TVP1. W spocie pokazano fragment wyjaśniania Brejzy: „Tym ludziom akurat się to należało”.

Podobnego stwierdzenia („te pieniądze im się po prostu należały”) użyła miesiąc temu Beata Szydło, uzasadniając w Sejmie, że ministrowie i wiceministrowie dostali nagrody za ciężką i uczciwą pracę. Ta wypowiedź nie była eksponowana w TVP Info.

Spot TVP Info z Grzegorzem Schetyną skrytykowali niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze. - Manipulacja TVP Info przy okazji wypowiedzi Schetyny jest karygodna. Inna sprawa, że jak już lider opozycji ruszył z wypowiedzią po „zacięciu” to nie była ona zbyt błyskotliwa. Ale powtarzam: to nie tłumaczy w żaden sposób manipulacji, której dopuściła się telewizja. #wieszmniej - napisał Robert Feluś z „Faktu”.

- Niesamowite... - skomentował Grzegorz Łaguna z Superstacji. - Goebbles naprawdę mało wiedział o kłamstwie, manipulacji i propagandzie - ocenił Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co.

Na początku ub.r. stacja w spotach autopromocyjnych pokazywała zabawne wypowiedzi ówczesnego lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru. W czerwcu w takim dżingla znalazła się riposta prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego na uwagi posła PO Grzegorz Furgo, że w programach publicystycznych TVP rzadko obecni są przedstawiciele opozycji.

Z kolei jesienią ub.r. podczas relacji z konwencji programowej Platformy Obywatelskiej na „pasku” w TVP Info pokazywano informacje o aferach za rządów tej partii oraz zarzutach postawionych jej niektórym politykom.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 224 012 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,21 proc.

Dołącz do dyskusji: Niekorzystne wypowiedzi Grzegorza Schetyny i Krzysztofa Brejzy w dżinglach TVP Info (wideo)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
To ma być telewizja informacyjna?
Poziom kanału ściekowego. Byłoby pół biedy, gdyby ograniczali się do codziennych relacji ze znoju dobrej zmiany.
odpowiedź
User
doprawdy
No tak. Opozycji wytykać, ale spojrzeć na swój czubek nosa up....... jak stół durczoka to już ciężko.
odpowiedź
User
conf
widze ze niedługo nie będzię można nawet w domach po cichu komentować jaśnie oświeconych z opozycji , żeby ich przypadkiem nie urazić ; ) No przecież to kpina - a pan Poseł brejza sam cyrk urządzał przed kamerami o nagrody - nagle przeszkadza jego wypowiedz sprzed tygodnia, bo się okazało że jego ojciec sam zgarnia dla swoich podobne nagrody ; ) I teraz tvp złe, bo mu wypomniało - WM- jesteście po prostu żałosni
odpowiedź