SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe programy Popek, Bugały i Adamczyka w jesiennej ramówce TVP Info

Kanał TVP Info w jesiennej ramówce pokaże cztery nowe programy, w tym poranny magazyn „Wstaje dzień” prowadzony przez Annę Popek, „W pełnym świetle” Ewy Bugały oraz „Strefa starcia” Michała Adamczyka. Widzowie na antenie tej stacji zobaczą również m.in. „Warto rozmawiać”, „Minęła 20”, „Studio Polska” i „Woronicza 17”.

Konferencja ramówkowa Telewizji Polskiej; fot. Michał KurdupskiArticle

Poranny program Anny Popek

Pierwszym nowym programem TVP Info jest „Wstaje dzień”, czyli blok w porannym paśmie stacji prowadzony przez Annę Popek. Oprócz fleszy informacyjnych będzie zawierał także informacje z show biznesu, przegląd prasy, wiadomości z różnych regionów Polski, lekkie felietony, przegląd Internetu i trendów na portalach społecznościowych. Planowane są także rozmowy, zarówno na tematy polityczno-społeczne, jak i lżejsze - o show biznesie i ciekawostkach społecznych.

„Wstaje dzień” będzie można oglądać w dni powszednie od godz. 6.30, począwszy od 27 sierpnia 2018 roku.

Anna Popek od 20 lat jest związana z Telewizją Polską. Od 1999 roku pracowała w TVP1 jako prezenterka oprawy i prowadząca „Kawę czy herbatę”. Potem przez wiele lat prowadziła „Pytanie na śniadanie”, a przez pewien okres także program „Załóż się”. Była też związana z TVP Wrocław i TVP Katowice.

Wiosną 2016 roku wróciła do TVP1, od kwietnia do czerwca była jednym z gospodarzy programu „Świat się kręci”. W wakacje prowadziła cykl „Akcja wakacje”, jesienią ub.r. - programy „Zatrzymaj chwile” i „Po prostu zdrowie” w TVP1, „Halo Polonia” w TVP Polonia, „Szeptem” w TVP2, a od końca lutego br. jest w grupie prowadzących nowy poranny program „Dzień dobry Polsko” w TVP1. Prowadziła też niektóre koncerty i uroczystości okolicznościowe współorganizowane przez Telewizję Polską

Anna Popek od marca 2017 roku była szefową PAP Life, działu lifestylowego Polskiej Agencji Prasowej. Na przełomie maja i czerwca obecne kierownictwo agencji zdecydowało o rozstaniu się z dziennikarką.

Nowa audycja Ewy Bugały

Newsowa stacja Telewizji Polskiej szykuje trzy nowości, które będą pokazywane w niedziele. Wszystkie zadebiutują 2 września. Pierwszym z nich jest program „Kobiecym okiem”. W tym magazynie dziennikarki TVP Info Maria Stepan i Małgorzata Świtała będą rozmawiać na najważniejsze bieżące tematy z „Bohaterem tygodnia” - politykiem, urzędnikiem, osobą z życia publicznego.

Jak już informowaliśmy, o godz. 21.00 stacja będzie pokazywać „W pełnym świetle”, którego gospodarzem będzie Ewa Bugała. Publiczny nadawca informuje, że w tym programie pokaże wydarzenia, zmiany i reformy, które odmieniły życie Polaków. - W pierwszej części powiemy, jak było wcześniej i co się zmieniło. Następnie pokażemy, jaki wpływ te zmiany i wydarzenia mają na życie Polaków. Druga część to rozmowa o zmianach w studiu z politykiem. W trzeciej części: polityka od kuchni. Bohaterem jest gość: gdzie mieszka, jak żyje, zapytamy o opinię na jego temat sąsiadów - czytamy w komunikacie.

Bugała przez sześć lat pracowała już w Telewizji Polskiej jako dziennikarka. Najpierw pełniła funkcję researcherki w „Wiadomościach”, a w styczniu 2016 roku, po dużych zmianach w redakcji programu, zaczęła przygotowywać materiały reporterskie. Relacjonowała przede wszystkim polską politykę.

W połowie ub.r. zaczęła prowadzić w tej stacji nowy program „Nie da się ukryć”.

W lutym Ewa Bugała przez kilka dni pełniła funkcję rzeczniczki prasowej i dyrektor komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. Jej nominację skrytykowało wielu dziennikarzy, oceniając, że nie ma wystarczających kompetencji na stanowisko dyrektora, a jej zatrudnienie to przykład rażącego nepotyzmu.

Wtedy Bugała stwierdziła, że w przypadku podważania jej kompetencji i wizerunku będą reagowali prawnicy Orlenu. Tego samego dnia Ewa Bugała poinformowała, że rezygnuje z pracy w firmie. - Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też z wszelkich przysługujących mi odpraw. Do zobaczenia - napisała.

Po odejściu z Orlenu Bugała wróciła do Telewizji Polskiej, dołączyła do zespołu centrum informacji.

„Strefa starcia” zastąpi „Bez retuszu”. Michał Adamczyk gospodarzem

O godz. 21.50, czyli tuż po programie Ewy Bugały TVP Info emitować będzie „Strefę starcia” Michała Adamczyka, która w swoim paśmie zastąpi „Bez retuszu” (gospodarzem tego programu tez był Adamczyk).

Jak informuje TVP, „Strefa starcia” to program z gatunku infotainment. Bohaterem każdego odcinka będzie znana postać ze świata publicznego, o której było głośno w ostatnim tygodniu. Audycja będzie się składać z trzech części zatytułowanych odpowiednio: „podsumowanie tygodnia”, „jeden na jeden” oraz „wszyscy na jednego”.

W pierwszej części Adamczyk odbędzie turę rozmów z zaproszonymi do studia gośćmi (dziennikarzami,  ekspertami) oraz przedstawicielami publiczności. Celem tych rozmów będzie wyselekcjonowanie pytań do gościa wieczoru oraz przybliżenie problemów i tematów, które wydarzyły się w tygodniu.

Po zakończeniu pierwszej rundy rozmów do studia wchodzi tzw. bohater wieczoru i rozpocznie się druga część programu.

Z kolei w ostatniej części zaproszeni do studia goście będą mieli możliwość zadania pytania tzw. bohaterowi wieczoru. Przebieg dyskusji będzie moderowany przez Adamczyka.

TVP Info pokaże „Warto rozmawiać”, które przeniesione zostało z TVP1

W poniedziałek 27 sierpnia br. do Telewizji Polskiej wraca program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, który teraz będzie pokazywany w TVP Info, a nie w TVP1. Talk-show będzie emitowany po zakończeniu skróconego wydania „Minęła 20”.

„Warto rozmawiać” będzie można oglądać w poniedziałki o 20.50. Program Pospieszalskiego zastąpi poniedziałkowe wydanie „Nie da się ukryć”, ale aby zmieścić talk-show TVP Info skróci o 10 minut wydanie „Minęła 20” tego dnia. Bez zmian pozostaje w ramówce satyryczny magazyn „W tyle wizji” (godz. 21.55).

Program „Warto rozmawiać” ma formę debat na aktualne tematy społeczne i polityczne. Biorą w nich udział goście zaproszeni do studia. Talk-show Jana Pospieszalskiego został przywrócony do Jedynki w marcu 2016 roku. Od wielu lat producentem programów publicystycznych Jana Pospieszalskiego jest firma Media Paweł Nowacki.

Przez ostatnie 2 lata „Warto rozmawiać” było już kilka razy przenoszone w ramówce Jedynki: najpierw program był emitowany we wtorki wieczorem, jesienią 2016 roku trafił do czwartkowego pasma, by w tym roku wylądować w poniedziałki po Teatrze Telewizji. Warto przypomnieć, że podobna sytuacja wydarzyła się siedem lat temu: z końcem 2010 roku ówczesny zarząd TVP (prezesem był Bogusław Piwowar) zdjął z TVP1 „Warto rozmawiać”, a jesienią 2011 roku (prezesem był Juliusz Braun) prowadzący Jan Pospieszalski i producent Paweł Nowacki otrzymali program „Bliżej” w TVP Info, który był emitowany do 2015 roku.

Kontynuacje sprawdzonych audycji

Bez zmian od niedzieli do czwartku o 20.10 TVP Info będzie pokazywać „Minęła 20”, który zyska nową odsłonę. Tym razem w gronie prowadzących znajdą się: Danuta Holecka, Michał Rachoń, Adrian Klarenbach i Krzysztof Ziemiec.

W soboty o 21.50 będzie można oglądać „Studio Polska”, którego gospodarzami są Magdalena Ogórek i Jacek Łęski. Niezmiennie w niedziele o 9.50 widzowie zobaczą kolejne odcinki „Woronicza 17” Michała Rachonia.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 208 186 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,65 proc.

Dołącz do dyskusji: Nowe programy Popek, Bugały i Adamczyka w jesiennej ramówce TVP Info

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kinga
Oho. Ewa Bugała zaraz w komentarzach zostanie zniszczona jak most w Genui.
a ja się cieszę że wraca.....upadek TVP coraz bliżej
odpowiedź
User
qqqqq
To już Rachoń nie poprowadzi Minęła 20?
odpowiedź
User
mmp
To M20 znika w soboty?
odpowiedź