SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Kultura w wakacje dłużej

Od 24 czerwca program TVP Kultura będzie można oglądać od godziny 9 rano do 4 w nocy, czyli o 7 godzin dłużej niż obecnie.

W nowej ramówce pojawi się więcej filmów fabularnych i dokumentalnych, koncertów, spektakli teatralnych i relacji z najważniejszych imprez kulturalnych.

W TVP Kultura zobaczymy:

"OPOWIEŚCI O ŚWIECIE"
W ramach cyklu "Opowieści o świecie" TVP kultura zaprezentuje szereg znakomitych filmów popularno-naukowych, wyprodukowanych przez francuską stację ARTE. Najnowsze technologie, współczesna medycyna, modyfikacje genetyczne... Człowiek XXI wieku i jego rzeczywistość.
"Opowieści o świecie" TVP Kultura, w kolejne środy o godz. 19:00

MUZYCZNE REJESTRACJE "TVP KULTURA"
Najważniejsze, najlepsze koncerty ubiegłego roku zarejestrowane przez ekipę TVP Kultura. Od jazzu, poprzez rock, aż po muzykę klasyczną. Kurt Elling (koncert z Fabryki Trzciny), Ken Vandermark (koncert z Poznania), Arte Dei Suonatori (koncert w Paryżu), "Kult", "Dżem", "Brygada kryzys", Włodek Pawlik Trio, Armia i wiele innych.
"Muzyczne rejestracje...", TVP Kultura, w każdy piątek po 22:00.

POLSKI FILM FANTASTYCZNY
"Opowieści niesamowite" polskiego kina. Parapsychologia, okultyzm, fatum, spirytualizm... Najbardziej osobliwe, niesamowite, niewytłumaczalne, upiorne historie opowiedziane przez znakomitych twórców rodzimej fabuły, w tym: Janusza Majewskiego, Andrzeja Żuławskiego, Stanisława Różewicza, Andrzeja Wajdę, Jana Jakuba Kolskiego. W ramach cyklu: "Duch z Cantenville", "Przeraźliwe łoże", "Upiór", "Tortura nadziei" i wiele innych...
"Polski film fantastyczny", TVP kultura, od poniedziałku do czwartku, godz. 17:05

WAKACJE Z SZEKSPIREM
Największe dramaty Szekspira w najlepszych światowych adaptacjach filmowych i teatralnych. Widzowie TVP Kultura obejrzą m.in. takie dzieła jak "Tragedia Makbeta" Romana Polańskiego czy "Król Lear" Petera Brooka. W programie także najlepsze polskie przedstawienia inspirowane twórczością nieśmiertelnego Stratfordczyka.
"Wakacje z Szekspirem", TVP Kultura, w każdy wtorek po godz. 20:00.

TVP KULTURA "NA ŻYWO"
Festiwal Teatralny "Malta", Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Gwiazd, Patricia Barber "Live"... Tylko w TVP Kultura bezpośrednie, obszerne relacje z najważniejszych letnich wydarzeń artystycznych kraju: transmisje koncertów i spektakli, wywiady z twórcami, komentarze na gorąco, wrażenia widzów i krytyków. TVP Kultura "na żywo" to także wyjątkowa okazja, by zajrzeć za kulisy wielkich scen i podejrzeć, jak powstaje sztuka.
Festiwal teatralny Malta, 1 lipca od godz. 17:00
Festiwal Kultury Żydowskiej, 8 lipca od godz. 17:00
Patricia Barber - koncert "live" z Gdańska, 20 lipca, godz. 20:00

"NA ŻYCZENIE WIDZÓW"
Niedzielny przystanek "na żądanie" publiczności. Filmy, koncerty i programy wybrane przez widzów TVP Kultura. To oni - i tylko oni - decydują, które pozycje będą emitowane w tym cyklu. W kolejne niedziele między 9:00 a 10:00 programy, które wybrała publiczność, m.in. koncert Czesława Niemena, niezapomniana komedia "Dziewczyny do wzięcia", koncert Skatalities z klubu CDQ, Miles Davies i wiele innych...
A już od pierwszego lipca codziennie wieczorem - również na specjalnie "na życzenie widzów" - film, który stał się bezapelacyjnym przebojem we wszystkich krajach, w których był prezentowany: Cowboy Bebop - japoński serial animowany dla dorosłych z muzyką wybitnej pianistki i kompozytorki Jokko Kanno.
"Na życzenie widzów", TVP Kultura, niedziela między 9:00 a 10:00 oraz 1-26 lipca, godz. 22:00 23:00 ("Cowboy Bebop")

SERIAL NA LATO
W dobie telenowel i sitkomów TVP Kultura postanowiła przypomnieć klasykę serialu telewizyjnego. Już 30 czerwca pierwszy odcinek "Życia Kamila Kuranta". Trzy pierwsze odcinki to opowieść o dojrzewaniu kilkuletniego chłopca w środowisku wielkomiejskiej biedoty. Następne części serii przedstawiają bohatera w 10 lat później, gdy prowadzi życie związane ze środowiskiem cyganerii warszawskiej. Odcinek pierwszy opowiada o 1918 roku - Kamil ma 8 lat, jego ojciec przebywa w więzieniu, matka zarabia na życie nierządem i wkrótce umiera na gruźlicę. Kamil bardzo boleśnie przeżywa jej śmierć... Tytułową rolę w częściach serialu przedstawiających dorosłe życie Kuranta gra Krzysztof Pieczyński, małego Kamila zagrał świetnie Olaf Lubaszenko.
Serial na lato" Życie Kamila Kuranta, TVP Kultura, w każdy piątek o godz. 17:05

BIOGRAFIE
Cykl znakomitych filmów biograficznych poświęconych ludziom, którzy wpłynęli na bieg dziejów (historii świata i sztuki). Życie Dalajlamy, Mahatmy Ghandiego, sylwetki Ernesta Hemingwaya, Krzysztofa Kolumba, Pabla Picassa i wielu innych.
Biografie, TVP Kultura, w kolejne wtorki o godz. 19:15

LATO Z PRUSEM
Niewielu jest polskich pisarzy, których twórczość byłaby tak "podatna" na filmowe adaptacje, jak powieści i nowele Bolesława Prusa. Tego lata TVP Kultura przypomni "Lalkę" - legendarny serial w reżyserii Ryszarda Bera, a także filmy na podstawie opowiadań pisarza.
Lato z Prusem, TVP Kultura, poniedziałki godz. 20:10

FILMOWA KLASYKA NOCĄ
Kamienie milowe światowego kina. Kino nieme, niemiecki ekspresjonizm i wiele innych. Filmy, które tworzyły historię sztuki. Już wkrótce "Faust" Friedricha Wilhelma Murnau, "Matka" Wsiewołoda Pudowkina, "Golem" Paul Wegenera.
"Filmowa klasyka nocą" TVP Kultura, w każdą środę o godz. 1:10 ( w nocy)

W letniej ramówce TVP Kultura nie zabraknie też sprawdzonych programów TVP Kultura, które stały się już znakiem markowym stacji, w tym takich cykli jak:

WIĘCEJ NIŻ FIKCJA
Najgłośniejsze dokumenty z polski oraz zza granicy. Filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych i telewizyjnych. Kontrowersyjne, bezkompromisowe, poruszające. Dramaty współczesnego świata w dokumentalnym cyklu "Więcej niż fikcja". W programie m.in. "Molly i Mubarak" - film ukazujący dramatyczne losy uchodźców z Afganistanu, "Czysty czwartek" dramatyczna opowieść o wojnie w Czeczenii, widzianej przez pryzmat specjalnego pociągu frontowego, który jest pralnią i łaźnią dla żołnierzy, miejscem ablucji po koszmarze wojny, a także "Guerilla: uprowadzenie Patsy Hearst" - film przedstawiający jeden z najgłośniejszych spektakli medialnych, jakie rozegrały się na oczach Ameryki w latach 70-tych. Robert Stone drobiazgowo rekonstruuje okoliczności powstania paramilitarnej organizacji SLA, która trzydzieści lat temu rozpoczęła desperacką walkę z rządem federalnym.
"Więcej niż fikcja", TVP Kultura, w kolejne niedziele o godz. 13:10 i środy o godz. 22:10

KINO NOCNE
Polskie i światowe filmy z górnej półki tylko dla dorosłych, m.in. "Mahler" Kurta Russela, "Portret seryjnego mordercy" Johna McNaughtona, "Niepokoje wychowanka Torlessa" Volkera Schloendorffa i wiele innych.
"Kino nocne", TVP Kultura, codziennie (oprócz śród) po godzinie 1:00 w nocy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Kultura w wakacje dłużej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl