SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP ma już tylko 82 tys. zł zysku brutto

Po ośmiu miesiącach 2013 roku zysk brutto Telewizji Polskiej wyniósł 82 tys. zł. To zdecydowanie mniej niż w okresie od stycznia do lipca br., gdy TVP miała 16,4 mln zł zysku brutto.

Juliusz Braun, prezes TVP - fot. akpa

Juliusz Braun, prezes TVP - fot. akpa

- Telewizja Polska SA w okresie styczeń-sierpień 2013 r. zanotowała dodatni wynik finansowy brutto na poziomie 82 tys. zł. Rezultat ten jest lepszy zarówno od planowanego (o 12,5 mln zł), jak i zeszłorocznego, w analogicznym okresie, gdy strata wyniosła -140,2 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Rok temu starta TVP wynikała głównie z wydatków związanych z zakupem praw do Euro 2012 i igrzysk olimpijskich w Londynie.

Przypomnijmy jednak, że miesiąc wcześniej TVP informowała, że okresie styczeń-lipiec br. jej zysk brutto wynosił aż 16,4 mln zł (więcej na ten temat). Skąd taki spadek? Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy Telewizji Polskiej, tłumaczy go nierównomiernością wydatków ponoszonych przez TVP w poszczególnych miesiącach.

Telewizja Polska podała także, iż w sierpniu 2013 r. jej przychody z abonamentu wyniosły 16,5 mln i były na poziomie porównywalnym z analogicznym okresem roku ubiegłego. Narastająco po ośmiu miesiącach przychody z abonamentu wzrosły o 22,3 proc., czyli o 42,7 mln zł.

Natomiast przychody reklamowe spadły o 12,6 proc. TVP podkreśla, że jest to w znacznej mierze skutek recesji na rynku reklamy, a także cyfryzacji, powodującej fragmentację rynku. Postępuje też dywersyfikacja źródeł przychodów, pozostałe przychody (poza reklamą, sponsoringiem i abonamentem) wzrosły w okresie ośmiu miesięcy 2013 roku o 12,3 mln zł.

Koszty działalności operacyjnej w relacji do analogicznego okresu ubiegłego roku zostały obniżone o 67 mln zł oraz są niższe o 16,4 mln zł od planu na ten okres. - Zmniejszenie kosztów to efekt realizacji kolejnych etapów procesu restrukturyzacji, a także, niestety, wymuszonych trudną sytuacją finansową, oszczędności w sferze programowej - głosi komunikat TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ma już tylko 82 tys. zł zysku brutto

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A KYSZ
Paraprezes 60-lecia zapowiadał, że TVP-OLITRUK w 2013 r. będzie bez strat. Krach na rynku reklamy oznacza, że nikt tej UDeckiej propagandy już nie chce oglądać. Niska oglądalność para-telewizji, niskie wpływy z rynku. Kto jest zdziwiony? Właściciel TVP prezydent Komorowski i jego nieudaczni politrucy?
64 13
odpowiedź
User
politrutnie
Drugi rok mija. Politrucy, politmajstrzy, politrutnie Komorowskiego, Dworaka, Zdrojewskiego, Tuska udają, że znają się na TELEWIZJI. Partia kazała, więc udają. Poza żebraniną o abonament nie mają nic do powiedzenia. Prezydent powinien znaleźć im jakąś łatwiejsza robotę. Swetry na drutach. Dzierganie, to robota dla Brauna i seldowsko-peselowskiego zarządu. Mogą dziergać w myśliwskie wzory..
55 11
odpowiedź
User
Propaganda Tuska z jego Unią Wolności
Tzn., że NIKT nie chce tego oglądać?
48 9
odpowiedź
User
nick
Rekord 209 mln debetu jest ciągle do pobicia
33 9
odpowiedź
User
widz
Panie Braun ,wracajmy na Eurowizję.
29 9
odpowiedź