SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mateusz Szymkowiak wraca do "Pytania na śniadanie"

Mateusz Szymkowiak, reporter “Pytania na śniadanie”, zniknął z anteny TVP2 w połowie marca tego roku. Dziennikarz miał zabieg i w najbliższy weekend wraca do programu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Szymkowiak będzie też zaangażowany w relacjonowanie w programie śniadaniowym tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. 

Mateusz Szymkowiak, fot. InstagramMateusz Szymkowiak, fot. Instagram

Mateusz Szymkowiak ostatni reportaż dla “Pytania na śniadanie” przygotował 13 marca. Potem zniknął z ekranu. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, dziennikarz miał planowany zabieg. Teraz jednak wraca do pracy, a pierwsze nagrania ma już zaplanowane w najbliższy weekend. 

Szymkowiak tradycyjnie będzie relacjonował dla programu śniadaniowego TVP2 przygotowania, próby oraz przebieg Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö, który odbędzie się w dniach 7-11 maja br. Wcześniej relacjonował Eurowizję 2019 oraz Eurowizję Junior w latach 2018-2023.

Dziennikarz jest związany z Telewizją Polską od 2011 roku, kiedy to wraz z Hubertem Urbańskim i Magdaleną Mielcarz był współgospodarzem pierwszej edycji “The Voice of Poland”. Również w tym samym roku pojawił się noworocznym specjalnym programie “Sylwester Marzeń z Dwójką”. 

Czytaj także: Gwiazda TVP w śniadaniówce Tv Republika

Szymkowiak miał własny program w TVP Kobieta

Od 2012 roku Szymkowiak jest reporterem “Pytania na śniadanie” TVP2. W 2018 i 2019 roku prezentował głosy polskiego jury na Konkursie Piosenki Eurowizji. W grudniu 2018 roku po siedmiu latach powrócił do roli gospodarza “Sylwestra Marzeń z Dwójką”, który odbywał się w Zakopanem. W listopadzie 2019 roku był gospodarzem ceremonii otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 w Katowicach.

W 2020 roku Szymkowiak był gospodarzem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. W listopadzie 2020 roku poprowadził ceremonię otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 z Warszawy. Rok później prowadził program “Taka jak ty”, emitowany w TVP Kobieta, w którym rozmawiał ze znanymi kobietami na tematy dotyczące ich życia prywatnego i kobiecości. 

Czytaj także: Kolejny prezenter stracił pracę w TVP