SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP można oglądać przez telefon

Telewizja Polska pierwsza w kraju rozpoczęła próbną emisję wideo w sieci telefonii komórkowej

Telewizja Polska rozpoczęła próbną emisję wideo w sieci telefonii komórkowej. Za pośrednictwem GSM „na żywo” transmitowany jest sygnał TVP3 Regionalnej. Prowadzone od maja zamknięte próby techniczne wkrótce się zakończą i z możliwości odbioru TVP3 przez „komórkę” będą mogły korzystać tysiące osób, posiadających telefony z odpowiednim oprogramowaniem. (więcej poniżej)

Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

 - Zwłaszcza, że znaczna część obecnie wprowadzanych na rynek modeli telefonów jest przystosowana do transmisji wideo. Specjalny program pozwalający na odbiór programów TVP będzie można także zainstalować w części już użytkowanych telefonów. O wyborze programu TVP3 do transmisji z wykorzystaniem sieci GSM zadecydował jego informacyjny charakter, stale rosnąca liczba widzów, oraz kwestie techniczne. Łatwiej w telefonie wysłuchać i obejrzeć np. „Kurier” niż film.
Nowa technologia wpisuje się w nurt działań TVP, których celem jest jak najszersze udostępnienie programu widzom w sposób dla nich najdogodniejszy, w myśl zasady – zawsze i wszędzie -  informuje TVP.

Telefon GSM nie tylko odbierze program TVP w dowolnym miejscu w Polsce. Za jego pośrednictwem będzie można także dokonać wyboru pozycji programowej spoza emisji „na żywo”. W pierwszym etapie będzie to dotyczyło programów informacyjnych – „Wiadomości”, „Panoramy” i „Teleexpressu”.

Nie została jeszcze ustalona stawka opłat za korzystanie z usługi umożliwiającej odbiór programów TVP. Wiadomo jednak, że rozliczenie z operatorem nie będzie dotyczyło czasu emisji wideo, lecz oglądania konkretnego programu - np. „Kuriera”.

Wprowadzaniem nowej technologii odbioru programów telewizji publicznej zajmuje się Ośrodek Nowe Media, którego jednym z głównych zadań jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, pozwalających na zwiększanie zasięgu TVP .

- Z wielkim zdziwieniem przeczytałam podaną na łamach Wirtualnemedia.pl informację, ze TVP jako pierwsza telewizja w  tym kraju testuje transmisje
sygnału video poprzez sieć GSM. Uprzejmie informuję, ze jest to nieprawda, ponieważ to nasza stacja, TVN 24 jako pierwsza w Polsce przeprowadziła
takie testy w 2001 roku - wyjaśnia Anna Traczewska, Kierownik Sekcji Marketingu TVN 24.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP można oglądać przez telefon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl