SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP na jesień szykuje nową wersję „Jaka to melodia?”. „Wymaga odświeżenia, to wynika z wszelkich wykresów”

Jesienią w ramówce TVP1 znajdzie się nowa, odświeżona wersja teleturnieju muzycznego „Name That Tune”, który od 20 lat emitowany jest pod nazwą „Jaka to melodia?”. Producentem nie będzie już Media Corporation  - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Osobiście zaprosiłem Roberta Janowskiego do kontynuowania prowadzenia - mówi nam Jacek Kurski, prezes TVP.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. Łukasz Brzezicki Article

Tygodnik „Na żywo” poinformował, że Telewizja Polska chce przyciągnąć do teleturnieju „Jaka to melodia?” młodszych widzów i dlatego program zostanie przeformatowany. W okładkowym artykule magazyn sugeruje, że nadawca publiczny nie skontaktował się w sprawie zmian z dotychczasowym producentem, którym od ponad 20 lat jest firma Media Corporation, oraz nie poinformował o nich prowadzącego program Roberta Janowskiego - a być może nawet zakończy emisję „Jaka to melodia?”.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, jesienią na antenę Jedynki powróci teleturniej, w którym uczestnicy odgadują tytuły utworów muzycznych po zagranym fragmencie piosenki. Program zostanie odświeżony, a jego producentem nie będzie już Media Corporation.

Zmiany w programie wynikają z zakończenia rocznego kontraktu na produkcję odcinków „Jaka to melodia?” między MC a TVP (podpisanego w sierpniu ub.r.), który właśnie wygasa. Od zeszłego roku TVP posiada wyłączne prawa do realizacji polskiej wersji formatu „Name That Tune”, na którym oparta jest „Jaka to melodia?”. Teraz TVP będzie produkowała widowisko samodzielnie, już bez Media Corporation, lub zleci produkcję innemu producentowi wykonawczemu. Jakiemu? Decyzje jeszcze nie zapadły.

Nadawca nie nabył jednak praw do nazwy „Jaka to melodia?” (prawa posiada Media Corporation), to znaczy, że TVP będzie musiała porozumieć się w tej kwestii z MC lub wprowadzić na antenę inaczej nazwane widowisko.

Odświeżona formuła. Kurski: spotkałem się z Janowskim

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski potwierdza, że nadawca publiczny wprowadzi jesienią do ramówki Jedynki nową wersją teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?”. Będzie to jednak w dalszym ciągu program o takiej samej formule, która jest ściśle określona w biblii formatu - do której prawa posiada TVP, nie Media Corporation. Kurski zaznacza, że spotkał się z Robertem Janowskim i zaproponował mu dalszą współpracę przy tym projekcie.

- Jest to format („Name That Tune” - przyp. red.) będący w dyspozycji TVP a nie MC. Nowości na nowy sezon, w tym również w istniejących formatach, są niespodzianką każdej ramówki, nie zdradzamy ich wcześniej. Chcemy aby Robert Janowski był prowadzącym do końca umowy z MC, a nawet dłużej, o ile uzgodnimy warunki współpracy i odnowienia formuły - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski.

- Bo formuła wymaga pewnego odświeżenia, co wynika z wszelkich danych i wykresów. Te informacje przekazałem panu Janowskiemu i osobiście zaprosiłem go do kontynuowania prowadzenia programu. Nie mam jednak zwyczaju prowadzenia negocjacji za pośrednictwem mediów i nie będę tolerował a tym bardziej ulegał próbie wytwarzania niepotrzebnej psychozy tam, gdzie potrzebne jest profesjonalne zarządzanie kwestią korekty formatu, tak by dostarczać naszym widzom ofertę jeszcze lepszej jakości - dodaje.

Kurski nie chce mówić o szczegółach. Jednak z nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w razie odrzucenia przez Janowskiego propozycji TVP, poszukiwany będzie inny prowadzący.

Kolejny rok, kolejna okładka

W połowie czerwca 2017 roku magazyn „Flesz” poinformował, że prowadzący teleturniej „Jaka to melodia?” rozstaje się z Telewizją Polską, ponieważ nadawca zmienia formułę, dodając do repertuaru m.in. pieśni patriotyczne. Robert Janowski również pojawił się wtedy na okładce. Niektóre media, przedrukowując wiadomość z „Flesza”, podawały informację o całkowitym zdjęciu „Jaka to melodia?” z anteny.

TVP zaprzeczyła doniesieniom o usunięciu teleturnieju z ramówki, ale poinformowała przy okazji o nabyciu licencji na realizację formatu „Name That Tune”, na podstawie którego powstaje teleturniej „Jaka to melodia?”.

Już wtedy Telewizja Polska chciała produkować teleturniej samodzielnie, bez udziału Media Corporation, ale z Robertem Janowskim jako prowadzącym - również wówczas dostał on propozycję pozostania przy teleturnieju na nowych warunkach. Janowski podtrzymał wolę dalszego prowadzenia „Jaka to melodia?”, jednak na warunkach przedstawionych przez Media Corporation. Sam prezenter podkreślał natomiast, że od 19 lat pozostaje pracownikiem Media Corporation, a nie TVP, z którą nie negocjował warunków.

Finalnie jesienią ub.r.  „Jaka to melodia?” znalazła się w ramówce Jedynki. Nadawca nie zmienił nazwy, ani prowadzącego. Program emitowano o nowej porze - codziennie o godz. 18.55, czyli tuż przed głównym wydaniem „Wiadomości”. Produkcja była realizowana w jakości HD.

Dołącz do dyskusji: TVP na jesień szykuje nową wersję „Jaka to melodia?”. „Wymaga odświeżenia, to wynika z wszelkich wykresów”

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Misiek
Zmiany są potrzebne. Wykonania niektórych piosenek przyprawiają o ciarki wstydu (tylko Brzozowski w Kole gorzej od nich śpiewa). Jeśli z tych zmian wyjdzie klapa płakać po „Jaka to melodia?” nie będę. 20 lat na antenie. Wystarczy.
66 40
odpowiedź
User
kwak
i tu akurat Kurski mądrze mówi!
45 45
odpowiedź
User
waldi
Historia sie powtarza, pan Janowski jak co roku liczy na coraz wieksze honorararia i rozprzestrzenia coraz to dziwniejsze i klamliwe informacje. Dobrze ze prezes nie ugina sie pod naporem tego cwaniaczka
49 36
odpowiedź