SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP nie przedłuży umowy z Ziemowitem Kossakowskim

Z końcem czerwca br. kończy się czasowa umowa dziennikarza Ziemowita Kossakowskiego, a Telewizja Polska nie przedłuży z nim współpracy. Tym samym Kossakowski odchodzi z TVP - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Ziemowit Kossakowski, fot. facebook Article

Kossakowski jest związany z TVP od kwietnia 2017 roku, kiedy rozpoczął trzymiesięczny staż w redakcji portalu Tvp.info. Był jedną z 16 osób wybranych w ramach programu stażowego Info Casting promowanego przez stację. Od lata ub.r. był dziennikarzem TVP Info.

- Jako współpracownik pełni funkcję researchera przy niedzielnych wydaniach programu „Minęła dwudziesta”. Ponadto jest współpracownikiem portalu Tvp.info - informowała wówczas TVP.

W połowie października ub.r. Ziemowit Piast Kossakowski został zawieszony w obowiązkach, krótko po publikacji na portalu TVP.info w trakcie protestu lekarzy rezydentów artykułu pt. „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”. W tekście, podpisanym inicjałami „zpk”, niektórym ze strajkujących wytknięto, że narzekają na niskie zarobki, mimo że w mediach społecznościowych chwalili się podróżami do egzotycznych części świata oraz jedzeniem kanapek z kawiorem.

Artykuł został skrytykowany przez większość komentujących go dziennikarzy, a Komisja Etyki Telewizji Polskiej stwierdziła, że tekst był nierzetelny i naruszono w nim szereg zasad etyki dziennikarskiej obowiązujących w TVP. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział jednak w grudniu ub.r., że zawieszony Kossakowski wróci do pracy w TVP Info.

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, czasowa umowa między Telewizją Polską a Ziemowitem Kossakowskim wygaśnie z końcem tego miesiąca. Nadawca publiczny nie zaproponował dziennikarzowi kontynuacji współpracy, a to oznacza, że Kossakowski odchodzi z TVP.

Centrum informacji TVP nie odpowiedziało wczoraj na pytania portalu Wirtualnemedia.pl o Ziemowita Kossakowskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP nie przedłuży umowy z Ziemowitem Kossakowskim

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stanley Kubrick
Naruszył standardy bo napisał prawdę o dzieciakach które dopiero co odebrały dyplom lekarski i chcą zarabiać kokosy, więcej niż ich dużo bardziej doświadczeni wieloletnią pracą koledzy.
odpowiedź
User
Gg
Bo propagandę też trzeba umieć robić.
54 16
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Taka strata. Czy państwowa tv podźwignie się po takim wyłomie geniusza propagandy? Ratlerek wychowany przez bulterierów odchodzi :( Oby załapał się do innej pisowskiej szczekaczki, bo pierwsze szlify z koryta+ już ma.
65 17
odpowiedź
User
099max
Może teraz staż-praca w mediach tzw ojca lub Terlikowskiego Republice?
Taki talent nie może się zmarnować😉
36 15
odpowiedź
User
Marcin
Wirtualno-parówkowe Media jak zwykle manipulują. Od kiedy to media zajmują się praktykantami? I od kiedy to info na takie tematy pojawia się w zajawkach newslettera? Ale najważniejsze, że codzienna norma nienawiści do mediów publicznych została wyrobiona. Upadek.
22 62
odpowiedź