SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP organizuje Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu. Szefem Jacek Snopkiewicz

Telewizja Polska wraz z miastem Toruń zorganizuje pierwszy Festiwalu Sztuki Faktu. Impreza odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia br. w Toruniu. Jej pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Jacek Snopkiewicz, wiceszef TVP2.

Festiwal będzie miejscem promocji takich gatunków telewizyjnych jak reportaż, dokument czy teatru faktu. - Z wielu spotkań z młodymi reporterami, z warsztatów dziennikarskich zrodził się w TVP2 pomysł zorganizowania tego rodzaju spotkania. Reportaż telewizyjny rozkwitał w Telewizji Polskiej, chcemy docenić tych najlepszych i tych odważnych, którzy próbowali zmieniać świat. Sztuka Faktu ma też pomóc młodym w znalezieniu własnej drogi twórczej - mówi Jacek Snopkiewicz.

W ramach FSF odbędzie się m.in. przegląd „Złotej 13” - najlepszych reportaży i dokumentów TVP wybranych przez 30-osobową kapitułę oraz konkurs reportaży zrealizowanych w ostatnim roku. Podczas gali zostanie wręczona też główna nagroda za całokształt twórczości reporterskiej.

Program Festiwalu obejmie ponadto panele z udziałem historyków i krytyków, a także przeglądy, w tym pokazy premierowe, filmów dokumentalnych i koncerty. Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika odbywać się będą seminaria warsztatowe. Planowana jest też „Noc reporterów”, podczas której spotkają się redakcje i reporterzy programów i magazynów TVP1, TVP2 i TVP Info, w tym „Magazynu Ekspresu Reporterów”, „Reportera Polskiego” czy „Sprawy dla reportera”.

Opiekę merytoryczną nad Festiwalem będzie miała Telewizja Polska, a jego organizacją zajmie się Toruńska Agenda Kulturalna. W komitecie honorowym FSF znaleźli się: Juliusz Braun, prezes TVP; Michał Zaleski - prezydent Miasta Torunia oraz prof. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.


Podpisanie umowy pomiędzy TVP a Miastem Toruń, fot. tvp

Dołącz do dyskusji: TVP organizuje Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu. Szefem Jacek Snopkiewicz

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nik(t)
To towarzysz redaktor Jacek Snopkiewicz jeszcze żyje ? Niewiarygodne. To dobra wiadomsoc, ze zyje, tylko po co naciaga telewizje na takie numery. Nie czas odpoczac juz redaktorze przy Boku Marysi B. w Szczecinie ?
odpowiedź
User
elbo
To Marysia jest z towarzyszem? Dlatego tak długo się trzyma?
odpowiedź
User
misie
Chyba jednak Ania nie Marysia.
odpowiedź