SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP uruchomiła portal dla młodzieży SwipeTo, szefem Bartłomiej Jakubowski

W środę ruszył portal Telewizji Polskiej dla młodzieży, o nazwie SwipeTo.pl. Prace nad nim trwały dwa lata, do projektu zaproszono także firmy z branży kreatywnej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Za branding i wygląd portalu odpowiadała Agencja 24/7, a szefem portalu jest Bartłomiej Jakubowski.

O tym, że TVP pracuje nad projektem internetowym, skierowanym do młodych ludzi, pisaliśmy już jesienią 2021 roku. Wykupiono wówczas znak towarowy - ale poza tym nadawca nie informował, nad czym pracuje i w jakim stadium pracy właśnie się znajduje. „SwipeTo” po polsku oznacza „Przesuń do”, stąd mnożyły się spekulacje, czy chodzić będzie o portal, czy też o inny projekt telewizyjny.

Szefem portalu - Bartłomiej Jakubowski

Teraz wszystko stało się jasne. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl – strona internetowa dla młodego odbiorcy ruszyła w środę po południu. Kierownikiem redakcji jest Bartłomiej Jakubowski, zaś treści tworzy specjalnie powołana do tego celu 30 osobowa redakcja oraz zaproszeni do projektu influencerzy i podcasterzy.  

Co znajdzie się w treściach? SwipeTo.pl zaproponuje młodym podcasty i artykuły - zarówno felietony, jak i krótsze newsy, a także materiały wideo. - Portal zaprezentuje sprawy zajmujące pokolenie Zet, w tym informacje ze świata sportu, muzyki, gamingu i popkultury - informuje nas biuro prasowe TVP.

W manifeście redakcyjnym czytamy: „Jednym z głównych założeń portalu jest wyjście poza ciasne ramy centrów wielkich miast. Twórcy wierzą, że młodzi ludzie żyjący na prowincji przeżywają te same rozterki, problemy, radości i pasje, co ich rówieśnicy z Warszawy, Krakowa, Poznania czy Katowic. Dowodem na takie podejście jest skład redakcji – inkluzywny, różnorodny i skupiający osoby nie tylko ze stolicy, ale także spoza niej. Serwis skierowany jest do odbiorcy w wieku 17- 29 lat.

 

- To nie tak, że dyskryminujemy metropolie – przekonuje TVP. - Dobrze wiemy, że to właśnie tam kształtują się trendy, które wpływają na życie młodych ludzi w całej Polsce. I to właśnie im chcemy poświęcać uwagę. SwipeTo jest inkluzywne, otwarte na wszystkich.

SwipeTo ma być również odpowiedzią Telewizji Polskiej na „dynamicznie zmieniające się realia rynku medialnego”. - W dobie niekwestionowanej hegemonii internetu, dla nadawcy publicznego istotną kwestią stało się możliwie jak najszersze dotarcie do młodego użytkownika – informuje Wirtualnemedia.pl biuro rzecznika TVP.

Reklamy pod hasłem „Tu i Teraz"

Za branding i wygląd portalu odpowiada Agencja 24/7. Przy kampanii publiczny nadawca pracował między innymi z agencją Cut the Mustard oraz agencją ShootMe. Portal będzie promowany w kampanii outdoorowej i digitalowej.

Promuje go już kampania 360 pod hasłem „Tu i Teraz", która opisuje potrzebę bycia na bieżąco z newsami i tym, co się dzieje w Polsce i na świecie. SwipeTo chce być odpowiedzią na tę potrzebę. Klip promocyjny wyreżyserował znany twórca młodego pokolenia - Mac Adamczak, za produkcję odpowiada dom produkcyjny ShootMe.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł. W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty

Dołącz do dyskusji: TVP uruchomiła portal dla młodzieży SwipeTo, szefem Bartłomiej Jakubowski

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nadya Ter
Kolejny portal pisowski przesiąknięty propaganda. Jedyny pomysł jaki mają na młodzież to więcej Czarnka i Sasina.
odpowiedź
User
Mietek
Ciekawe czy już Mih Michalski i jego niuanse trzęsą tyłkami?
odpowiedź
User
Mikołaj
Tak, tak. Na pewno się uda.
odpowiedź