SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ma przeprosić Bezpartyjnych Samorządowców ws. sondażu wyborczego

Telewizja Polska przegrała proces wytoczony w trybie wyborczym przez ogólnopolski komitet wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy. Ugrupowanie zarzuciło publicznemu nadawcy pomijanie w swoich relacjach o polityce. Wyrok jest nieprawomocny.

Fot. Jacek Kowalski Article

"Telewizja Polska ma przeprosić KW Bezpartyjnych Samorządowców w głównym wydaniu »Wiadomości«" — poinformowali Bezpartyjni Samorządowcy w mediach społecznościowych.

- Żadna telewizja nie ma prawa manipulować danymi. Mamy nadzieję, że od tej pory TVP będzie uczciwie opisywać rzeczywistość - powiedział Krzysztof Maj, rzecznik ugrupowania.

Przedmiotem procesu był sondaż wyborczy pokazany w TVP, który nie uwzględnił BS, którzy do wyborów 15 października stają jako komitet ogólnopolski. Partia uznała to za manipulację i wprowadzanie w błąd.

Wyrok sądu nie nieprawomocny. TVP przysługuje prawo do wniesienie zażalenia w ciągu 24 godzin. 

Kim są Bezpartyjni Samorządowcy

Bezpartyjni Samorządowcy to ruch społeczny wywodzący się z Dolnego Śląska, który powstał przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. W 2018 roku wystartowali w wyborach samorządowych jako komitet ogólnopolski, uzyskując wynik 5,3 proc. w skali kraju (choć nie wystawili list ze wszystkich okręgach). Wprowadzili wtedy do wojewódzkich sejmików 15 radnych. Formację tworzą m.in. prezydenci miast - Lubina Robert Raczyński, Zielonej Góry Janusz Kubicki, Bolesławca - Piotr Roman, Szczecina - Piotr Krzystek czy Marszałek Województwa Dolnośląskiego — Cezary Przybylski.

W najnowszych sondażach partia notuje kilkuprocentowe poparcie, jednak poniżej progu wyborczego. W sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski może liczyć na 3,2 proc. głosów.

Dołącz do dyskusji: TVP ma przeprosić Bezpartyjnych Samorządowców ws. sondażu wyborczego

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TVP
Pseplasam plose pana.
odpowiedź
User
TVN
Pseplasam plose pana.
Do szkoły , naucz się pisać poprawnie
odpowiedź
User
Zenøn BombaIina
Pseplasam plose pana.
Do szkoły , naucz się pisać poprawnie


Ksìądz idzie. Chøwaj pìndola.
odpowiedź