SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP przejęła domenę Tvpsport.pl, uruchomi nowy portal TVP Sport

Telewizja Polska przejęła prawa do domeny Tvpsport.pl, zarejestrowanej dotychczas przez podmiot niezwiązany ze spółką. Nadawca planuje uruchomienie odświeżonego portalu TVP Sport.

Article

O przejęciu adresu internetowego poinformował Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. - TVP Sport powstał w 2006 roku. Nikt wtedy nie pomyślał o tym, żeby zarezerwować domenę tvpsport.pl! Totalny brak wizji. To dlatego nasz serwis jest pod trudnym adresem sport.tvp.pl. Po latach walki udało nam się odzyskać prawidłowy adres. Niedługo ruszamy - napisał na Twitterze.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, nadawca publiczny podjął kroki prawne w celu przejęcia domeny. Roszczenia TVP zostały uznane przez sąd polubowny. Orzeczenie stanowiło podstawę dla NASK, czyli Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej do wypowiedzenia umowy poprzedniemu abonentowi oraz rejestracji domeny na rzecz powoda.

W najbliższym czasie w domenie www.tvpsport.pl zostanie uruchomiony odświeżony portal TVP Sport. Nad nową odsłoną serwisu sportowego pracują działy TVP Technologie oraz Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa to podległa Ministerstwu Cyfryzacji instytucja badawcza, która pełni funkcję operatora rejestru domen z rozszerzeniem .pl, w tym domen funkcjonalnych i regionalnych.

Kanał TVP Sport wystartował w 2006 roku. Od 7 czerwca ub.r. kanał jest dostępny na multipleksie trzecim naziemnej telewizji cyfrowej. Pierwotnie TVP Sport miał trafić na MUX-8.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w 2018 roku udział TVP Sport w rynku telewizyjnym wyniósł 0,97 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP przejęła domenę Tvpsport.pl, uruchomi nowy portal TVP Sport

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
sport.tvp.pl to faktycznie trudny adres :D
31 4
odpowiedź
User
Gosc
Na jakiej podstawie prawnej w ogóle tvp działa w internecie? Otóż nie ma żadnej podstawy do wydania jakichkolwiek pieniędzy na taką działalność. Co robią media komercyjne to ich sprawa i ich kasa.
15 11
odpowiedź
User
Kurdupel
Z tej wiadomości wynika, że TVP zgłosiła się do sądu, że ktoś kto zarejestrował domenę tvpsport.pl wykorzystuje ich "nazwę" więc "Roszczenia TVP zostały uznane przez sąd polubowny. Orzeczenie stanowiło podstawę dla NASK, czyli Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej do wypowiedzenia umowy poprzedniemu abonentowi oraz rejestracji domeny na rzecz powoda." - To jest dopiero szkoda na rzecz człowieka, który był mądrzejszy od wszystkich w TVP i w porę zarejestrował domenę, która warta jest krocie, a nie ma z tego NIC.
20 6
odpowiedź
User
myśl
"udało nam się odzyskać prawidłowy adres" Jak to "odzyskać", skoro nigdy nie był ich? Chyba pisowska nowomowa komuś zbyt mocno weszła w krew.
14 8
odpowiedź
User
Bartek
Na jakiej podstawie prawnej w ogóle tvp działa w internecie? Otóż nie ma żadnej podstawy do wydania jakichkolwiek pieniędzy na taką działalność. Co robią media komercyjne to ich sprawa i ich kasa.


Otóż na takiej na przykład... Ale widać znawca się znalazł więc może nie będę polemizował jak mają być realizowane np. audiowizualne usługi na żądanie - w prasie?

Ustawa o radiofonii i telewizji

Dz.U.2017.0.1414 t.j. - Ustawa z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji

Art. 21. radiofonia i tv
Misja publiczna publicznej radiofonii i telewizji

2a)
tworzenie i dostarczanie przez sieci telekomunikacyjne audialnych, audiowizualnych i tekstowych usług innych niż programy, związanych z programami, uzupełniających, poszerzających lub wzbogacających je, które realizują demokratyczne, społeczne i kulturalne potrzeby społeczeństwa, w tym audiowizualnych usług medialnych na żądanie;
12 6
odpowiedź