SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP przeprasza senatora PiS Grzegorza Biereckiego. „Wybiórczo dobrane informacje”

W piątek w głównym wydaniu „Wiadomości” w TVP opublikowano oświadczenie, w którym publiczny nadawca przeprosił senatora Grzegorza Biereckiego za materiały na temat nieprawidłowości w SKOK-ach. - Rozpowszechnianie tych nieprawdziwych informacji było nieuprawnione i mogło naruszyć dobre imię Pana Senatora, w związku z czym Telewizja Polska SA przeprasza Pana Senatora Grzegorza Biereckiego za te działania - głosi oświadczenie.

Grzegorz BiereckiArticle

Sprawa dotyczy materiałów, które zostały nadane przez TVP w marcu ub.r. Krytykowały one działalność Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo - Kredytowych i oskarżały Grzegorza Biereckiego, prezesa SKOK-ów o nieprawidłowości finansowe związane z przekształceniami własnościowymi w Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych.

W sumie, jak wylicza sama TVP na antenie Jedynki, Dwójki i TVP Info zostało nadanych 37 materiałów dotyczących SKOK-ówi i Biereckiego. On sam stwierdził, że podawane w TVP informacje na jego temat są nieprawdziwe i zapowiedział kroki prawne wobec państwowego nadawcy, którego szefem był wówczas Juliusz Braun.

Ostatecznie prawnicy reprezentujący prezesa SKOK-ów zawarli ugodę z kierownictwem Telewizji Polskiej, w wyniku której w piątek w „Wiadomościach” zostały opublikowane oficjalne przeprosiny.

- Telewizja Polska SA oświadcza, że w marcu 2015 roku na antenie Programu 1 i 2 oraz TVP Info (w sumie w 37 programach informacyjnych i publicystycznych), podane zostały wybiórczo dobrane informacje na temat Pana Senatora Grzegorza Biereckiego, które posłużyły za podstawę sformułowania nieprawdziwych zarzutów i sugestii godzących w dobre imię Pana Senatora - głosi oświadczenie TVP. - Telewizja Polska SA oświadcza, iż rozpowszechnianie tych nieprawdziwych informacji było nieuprawnione i mogło naruszyć dobre imię Pana Senatora, w związku z czym Telewizja Polska SA przeprasza Pana Senatora Grzegorza Biereckiego za te działania.

Oprócz „Wiadomości” przeprosiny zostały nadane także w „Panoramie” oraz w TVP Info. Już wcześniej, jesienią ub.r. swoje przeprosiny za artykuł „SKOK bez przeszkód” z Biereckim w roli głównej zgodził się opublikować na warunkach ugody tygodnik „Wprost”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 2,94 mln widzów.

Dołącz do dyskusji: TVP przeprasza senatora PiS Grzegorza Biereckiego. „Wybiórczo dobrane informacje”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarek
Najzabawniejsze w tej sytuacji jest to, że z tych przeprosiń ucieszyła się Dominika Wielowieyska. Bo sąd wykazał , że #dobrazmiana w TVP jest zła, nierzetelna itp. Biedaczka nie wiedziała ? , że przeprosiny dotyczą materiałów z 2015 kiedy to prezesem TVP był były polityk PO i przyjaciel prezydenta Komorowskiego Juliusz Braun
odpowiedź
User
I tyle
W SKOK-ach wszystko jest w porządku, bo to nasze SKOK-i! A Pan senator ma coraz bogatszy...
odpowiedź
User
widz555
Ale tak sami z siebie, bez wyroku sądu? Dobrą linię obrała nasza partia.
Nic tak nie oczyszcza atmosfery i napięć jak porządna samokrytyka.
odpowiedź