SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Rozrywka i TVP Dokument ruszą na przełomie 2012 i 2013

Kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument powinny ruszyć na przełomie 2012 i 2013 roku - poinformował Wirtualnemedia.pl prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun. TVP chce je nadawać naziemnie, ale na razie brak miejsca na multipleksach.

Juliusz Braun, prezes TVP - fot. akpa

Juliusz Braun, prezes TVP - fot. akpa

Telewizja Polska czeka cały czas na koncesje na obu stacji (wnioski w KRRiT złożyła wiosną br.), ale prace nad nimi trwają. Spółka nie powołała jednak szefów nowych kanałów. - Nie tworzymy odrębnych jednostek. Nowe kanały działać w strukturach dużych anten. Logika wskazuje, że TVP Dokument będzie podlegać Jedynce, zaś TVP Rozrywka Dwójce - mówi nam Juliusz Braun.

TVP Dokument ma pokazywać filmy dokumentalne o różnej tematyce, a TVP Rozrywka - pozycje o charakterze rozrywkowym. Jak podkreśla prezes TVP, będą to głównie pozycje z archiwów Telewizji Polskiej.

Oba kanały będą niekodowane i dostępne u operatorów kablowych i satelitarnych. TVP będzie chciała umieścić je także w naziemnej telewizji cyfrowej, ale na razie na multipleksach nie ma miejsca na nowe kanały.

Juliusz Braun uważa, że TVP powinna zachować miejsca na pierwszym multipleksie, które ma zwolnić do kwietnia 2014 roku. Dałoby to spółce dodatkowe miejsca na MUX-3, po wyłączeniu zdublowanego przekazu TVP1 i TVP2 i właśnie tam Telewizja Polska mogłaby umieścić nowe kanały. - Powinniśmy już także zacząć rozmowy na temat zagospodarowania czwartego i piątego multipleksu - dodaje Braun i podkreśla, że jest zwolennikiem przeznaczenia ich dla stacji telewizyjnych.

Dotychczas TVP uruchomiła pięć kanałów tematycznych. Są to kanały TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia, TVP HD i TVP Seriale.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Rozrywka i TVP Dokument ruszą na przełomie 2012 i 2013

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ekspert
Po co satelitę zapychać kolejnymi gniotami od TVP ?
8 8
odpowiedź
User
Twórca
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego moje projekty filmów dokumentalnyvh TVP odrzuca a zatwierdza śmieci które produkują pracownicy lub związani z TVP ludzie??
8 8
odpowiedź
User
Unitate !
Rozpacz! Bankrut multiplikuje koszty, zamiast skupić aktywa. Działające już kanały tematyczne klepią biedę i też powinny utracić swoją organizacyjną odrębność. Na całe to zdziecinniałe towarzystwo haruje Jedynka. Logika nakazuje, aby komercyjnej - in spe - Jedynce podlegała TVP Rozrywka, a niekomercyjnej - in spe - Dwójce TVP Dokument.
8 8
odpowiedź
User
Zaśnijcie Państwo z nami
Zaśniecie !
8 8
odpowiedź
User
Semen Zabuski
Nowy kanał tematyczny TVP Rozrywka uruchamiany przez TVPolitruk Brauna, którą ojcowie założyciele Dworak i Zdrojewski zastąpili zwykłą TVP, może przecież odkupić miejsce na multipleksie od kanału ATM Rozrywka Grzywaczewskiego (tego bez dyplomu, nielegalnego dyrektora Jedynki u prezesa Dworaka). I wilk będzie syty i owca wypchana.
8 8
odpowiedź