SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Rozrywka na MUX 3, TVP Sport znowu w SD. „Dostęp do Szkoły z TVP dla wszystkich uczniów”

Od 28 marca jakość TVP Sport na trzecim multipleksie DVB-T została zmieniona z HD na SD. W zamian Telewizja Polska na MUX-3 umieściła kanał TVP Rozrywka. - Dzięki tej zmianie wszyscy uczniowie będą mieli dostęp do „Szkoły z TVP” - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Klepacki, dyrektor biura dystrybucji TVP.

Article

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, zmiana ta wynika z udostępniania wszystkim uczniom czterech naziemnych kanałów, które od poniedziałku, 30 marca br. będą emitować lekcje w ramach projektu „Szkoła z TVP”.

- „Szkoła z TVP” jest emitowana w taki sposób, że każdy kanał jest dedykowany określonej grupie uczniów szkoły podstawowej. Aby wszyscy mieli równy dostęp do treści konieczne było, aby każda antena miała taki sam zasięg. Kanał TVP Rozrywka na MUX-8 według danych rynkowych ma rzeczywisty zasięg na poziomie ok. 63 proc. To powodowałoby że uczniowie klas, dla których treści są emitowane na TVP Rozrywka nie wszędzie mogliby je obejrzeć - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Klepacki, dyrektor biura dystrybucji TVP. - W związku z tym zdecydowaliśmy się na rozszerzenie zasięgu TVP Rozrywka poprzez skopiowanie jej na multipleks trzeci, aby to zrobić musieliśmy znaleźć miejsce dla tego kanału. Zrobiliśmy to zmieniając na SD jakość kanału TVP Sport, który w obecnej sytuacji braku dużych wydarzeń sportowych live ma niskie ratingi oglądalności. Zdecydowaliśmy się na skopiowanie TVP Rozrywka, a nie wyłącznie przeniesienie po to, aby nie spowodować spadku zasięgu nawet na krótki czas ze względu na to, że lekcje w ramach projektu „Szkoła z TVP” rozpoczynają się już w poniedziałek - dodaje.

Dzięki zmianie wszystkie cztery stacje nadające „Szkołę z TVP” - TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia - dostępne będą na jednym multipleksie, którego zasięg techniczny jest bliski 100 proc.

TVP Rozrywka bez zmian na chwilę obecną nadawany jest również w ramach ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. - Rozważamy ewentualne wprowadzenie na multipleks ósmy jednego z naszych innych kanałów, ale zanim podejmiemy taką decyzję konieczna będzie dodatkowa analiza biznesowa - informuje nas Klepacki.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że po okresie epidemii koronawirusa TVP Sport znów ma wrócić do nadawania w DVB-T w jakości HD.

TVP Rozrywka już nadawała na MUX-3

Kanał TVP Rozrywka rozpoczął nadawanie 15 kwietnia 2013 roku, stacja od początku była dostępna na MUX-3. Z multipleksu zniknęła w czerwcu 2018 roku, po tym jak Telewizja Polska zdecydowała się zamienić kanał z TVP Sport. TVP Rozrywka do DVB-T powróciła w grudniu 2018 roku trafiając do oferty MUX-3.

Aktualna oferta MUX 3: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Historia, TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP Info HD.

Aktualna oferta MUX 8: TVP Kultura HD, TVP Rozrywka, TVP eSzkoła 1 (HbbTV), TVP eSzkoła 2 (HbbTV), Metro, Zoom TV, Nowa TV i WP.

Średni udział TVP Rozrywka w 2019 roku wyniósł 0,49 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP Rozrywka na MUX 3, TVP Sport znowu w SD. „Dostęp do Szkoły z TVP dla wszystkich uczniów”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
a nie dało by rady ma MUX8 wcisnąć TVP HD (w SD) i TVP Seriale
nie wspominając o wciśnięciu wszystkich kanałów TVP na tvp stream?
nie każdy ma tyle tv ilu dzieci
odpowiedź
User
widz
Tak mieszacie tymi kanałami, że ludzie się w tym nie łapią. Znowu trzeba będzie programować od nowa niektóre odbiorniki. Nie wszystkie telewizory pozwalają na dodanie jednej stacji lub robią to same, po automatycznym wykryciu zmian. Taki kanał w HD przełączony na SD po prostu będzie czarny.
odpowiedź
User
do widz
Tak mieszacie tymi kanałami, że ludzie się w tym nie łapią. Znowu trzeba będzie programować od nowa niektóre odbiorniki. Nie wszystkie telewizory pozwalają na dodanie jednej stacji lub robią to same, po automatycznym wykryciu zmian. Taki kanał w HD przełączony na SD po prostu będzie czarny.


ile trwa autostrojenie? 3 minuty?
odpowiedź