SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska uruchomi serwis z informacjami z regionów. Szefem Grzegorz Kuczyński

Telewizja Polska uruchomi portal internetowy Regiony.tvp.pl z informacjami ze swoich ośrodków regionalnych. Serwis ma pomóc w uporządkowaniu newsów z wszystkich regionalnych anten TVP.

Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji PolskiejArticle

Jak wynika z naszych informacji, szefem redakcji Regiony.tvp.pl ma być Grzegorz Kuczyński, dziennikarz i ekspert w zakresie spraw wschodnich, autor książek „Jak zabijają Rosjanie. Ofiary rosyjskich służb od Trockiego do Litwinienki” oraz „Tron we krwi. Sekrety polityki Kremla”.

O uruchomieniu portalu z treściami z szesnastu ośrodków regionalnych TVP pisaliśmy już pod koniec kwietnia br. Już wtedy pojawiały się doniesienia, że Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP, zarządzany przez Kubę Sufina, uruchomi nowy portal, w którym zostaną zebrane wszystkie treści z szesnastu ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej.

- Rozproszone i dość chaotyczne treści z szesnastu oddziałów Telewizji Polskiej zgromadzimy w jednym miejscu. Wiemy, że to jest przyszłość. Dzisiaj kontent lokalny i wiadomości powstające na miejscu tam, gdzie coś się dzieje, są bardziej cenione - mówił wtedy Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej.

„Idea wydarzeń z lokalnego punktu widzenia”

- To realizacja przyświecającej nam w całym online idei, aby nawiązywać jak najbliższą relację z widzami. Aby być jak najbliżej wydarzeń i tematów ważnych z lokalnego punktu widzenia. Liczymy, że dzięki niemu lepiej dotrzemy z najciekawszym dorobkiem naszych regionalnych dziennikarzy do ogólnokrajowego audytorium - uzasadnił Maciej Stanecki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

- Będziemy dzień po dniu i godzina po godzinie relacjonowali przebieg kampanii i same wybory samorządowe - zapowiedział Stanecki.

Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP jest wydawcą wszystkich portali internetowych Grupy TVP. Strukturą zarządza Kuba Sufin, który nadzoruje prace nad uruchomieniem portalu o regionach.

Według badania Gemius/PBI w lipcu br. strony i aplikacje internetowe Telewizji Polskiej zanotowały 6,84 mln realnych użytkowników, 73,26 mln odsłon oraz 38 minut i 8 sekund średniego czasu korzystania dziennie przez internautę.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Firma osiągnęła 500 tys. zł zysku netto, natomiast na br. planuje stratę w wysokości ponad 100 mln zł.

Na koniec ub.r. w firmie było zatrudnionych na etacie 2 657 osób, o 7,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Członkowie zarządu firmy zarabiali 25,6 tys. zł miesięcznie, a doradcy zarządu, dyrektorzy i wicedyrektorzy - po ok. 20 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska uruchomi serwis z informacjami z regionów. Szefem Grzegorz Kuczyński

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
mając taki sztab ludzi aż się chce zapytać co oni tam do tej pory robili.
Należy połączyć ośrodki regionalne OTVP i OPR (radio) i zrobić jedno wielkie medium w regionach z nowoczesnym sprzętem, 1 siedzibą, wypasionymi studiami, dzięki sporej liczbie ludzi która tam pracuje takie wielkie coś może być 1 źródłem informaacji ... inaczej tego sobie nie wyobrażam
odpowiedź
User
On
Ale specjalista!!!!
odpowiedź
User
ucina
Tego Pana widzę raz na rok, że coś nowego uruchamia, czymś koordynuje. Czy cokolwiek z tego wyszło? Coś udało się zrobić?
odpowiedź