SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ufa najwięcej Polaków

Telewizja Polska - instytucją o największym zaufaniu społecznym - wynika z danych TNS OBOP

Telewizja Polska S.A. i wojsko to instytucje publiczne cieszące się największym - 72-procentowym - zaufaniem Polaków - jak wynika z badań TNS OBOP przeprowadzonych w styczniu 2005 r.

Na kolejnych miejscach w rankingu 27 instytucji budzących największe zaufanie znalazły się:
Kościół Katolicki   68 %
Polskie Radio S.A.    62%.
TVN    60 %
Policja    58 %
Polsat    58 %

TVP S.A. cieszy się niezmiennie największym zaufaniem wśród innych instytucji medialnych. Najwięcej osób ufało temu nadawcy w styczniu 2001 roku i kwietniu 2002 (78 %). W 2002 roku i pierwszej połowie 2003 roku zaufanie do telewizji publicznej malało, obecnie - od marca 2004 roku - poziom zaufania podlega nieznacznej tendencji wzrostowej.

Polskie Radio S.A., pomimo nieznacznego spadku zaufania, awansowało na drugie miejsce w rankingu. Mniejszym zaufaniem cieszą się telewizyjni i radiowi nadawcy komercyjni. Za dwoma nadawcami publicznymi uplasował się TVN, Polsat oraz prywatni nadawcy radiowi.

Stabilnym, choć nieco mniejszym zaufaniem niż nadawcy telewizyjni i radiowi cieszą się tytuły prasowe: Gazeta Wyborca - 38 % i Rzeczpospolita - 28 %.

Najwięcej nieufności budzą wśród Polaków: Sejm - 88 %, Rząd - 83 %, Senat - 82 % i Premier - 76 %. W porównaniu z badaniem zaufania do instytucji publicznych w marcu 2004 r. wzrosło zaufanie do Premiera i Rządu, zmniejszyło się grono osób mających zaufanie do Policji i Prezydenta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ufa najwięcej Polaków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl