SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP współpracuje z niemiecką telewizją MDR

Wczoraj podpisano ramową umowę o współpracy między Telewizją Polską i niemiecką publiczną stacją regionalną MDR (Mitteldeutschen Rundunk). Umowa ma pozwolić na poszerzenie zakresu wspólnych przedsięwzięć, realizowanych dotychczas w oparciu o podobną deklarację z 1994 r.

TVP współpracuje z niemiecką telewizją MDR

Nowa ramowa umowa o współpracy TVP z MDR dotyczyć będzie przede wszystkim spraw programowych, a więc wymiany informacji o audycjach i ich udostępniania oraz udziału w koprodukcjach filmowych i telewizyjnych. Przewidywane jest nawiązanie kontaktów między poszczególnymi redakcjami TVP i MDR, a także wzajemne odwiedziny zespołów reporterskich. Obie stacje będą także dzielić się doświadczeniami z dziedziny technologii (usługi interaktywne, streaming i telewizja hybrydowa), oraz wspierać się w świadczeniu usług technicznych. Umowa zakłada również udział w festiwalach i konkursach organizowanych przez obie strony, jak również w szkoleniach.

TVP i MDR zobowiązały się do wspierania współpracy między oddziałami TVP (zwłaszcza OTV Szczecin, OTV Gorzów Wlkp., OTV Opole, OTV Poznań, OTV Wrocław) i oddziałami MDR (Drezno i Bautzen). Dotyczyć ona będzie przede wszystkim udostępniania i wymiany programów umożliwiających poznanie kultury, a także realizacji programów transgranicznych.

Obie umawiające się strony postanowiły, że regularnie będą się odbywać spotkania członków zarządów TVP i MDR, a także powołać wspólną grupę roboczą, która ma pracować nad konkretnymi projektami.

W ramach poprzedniej umowy między TVP i MDR w latach 2002 – 2005 funkcjonował dwujęzyczny portal internetowy Via Europa, który odegrał ważną rolę w czasie wstępowania Polski do Unii Europejskiej. Rezultatem współpracy TVP z MDR jest dzisiejsza (27 marca) transmisja w TVP Kultura jednego z koncertów 17. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, podczas którego wystąpi znakomita niemiecka orkiestra MDR Sinfonieorchester pod dyrekcją Kristjana Järviego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP współpracuje z niemiecką telewizją MDR

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lingwista
"Rundunk" ????!!!!!!! chyba Rundfunk, pseudo-redaktorzy....
10 8
odpowiedź
User
Andy
Jeśli już wytykamy błędy, to powinno być "Mitteldeutscher Rundfunk", ponieważ słowo "mitteldeutschen" jest formą zdeklinowaną czyli tak jakby ktoś nazwał ten portal np. "Wirtualnych Mediów" zamiast "Wirtualne Media".
8 8
odpowiedź