SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP1 szykuje program infotainmentowy po „Teleexpressie” i polskie seriale przed „Wiadomościami”

Nowy program infotainmentowy, który zastąpi w TVP1 „Świat się kręci”, ma trafić na antenę na początku przyszłego roku i będzie emitowany zaraz po „Teleexpressie”. Jacek Kurski chce, by przed „Wiadomościami” zamiast tureckiego serialu pojawiły się polskie seriale familijne.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp Article

Nowy, autorski program popołudniowy w TVP1 zapowiedziano w czerwcu br., zaraz po tym jak zakończono emisję „Świat się kręci”, obecnego na antenie od września 2013 roku. „Świat się kręci” - produkowany przez firmę Rochstar, a prowadzony głównie przez Agatę Młynarską, Macieja Kurzajewskiego i Artura Orzecha - przez większość tego okresu zaczynał się o godz. 18:30, a z początkiem maja br. został przesunięty na 16:00.

W wakacje pojawiły się informacje, że nowy program będzie zatytułowany „Co słuchać, Polsko”, a jego gospodyniami będą Anna Popek i Paulina Chylewska. Początkowo miał trafić na antenę późną jesienią br., ale jego start przesunięto na początek przyszłego roku.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl, że cały czas trwają prace nad nowym programem. - To byłby program z szybką publicystyką, który miesza różne gatunki i tematy, w tym lifestylowe, rozrywkowe, kulturowe i cywilizacyjne - opisuje. - Anchorem tego formatu, jeśli go dopracujemy i wejdzie na antenę, byłaby na zmianę kobieta i mężczyzna - dodaje.

Przygotowywany program ma być nadawany ok. godz. 17:30, zaraz po „Teleexpressie” i prognozie pogody, żeby nie musiał rywalizować o widzów z programami informacyjnymi Polsatu i TVN. - „Świat się kręci” nie osiągnął sukcesu, bo był dość oderwany od realnych problemów i emocji społecznych. Ponadto jego pierwotna pora emisji, nakładająca się na „Wydarzenia” i „Fakty”, była prezentem dla konkurencji - ocenia Kurski.

Od maja przed „Wiadomościami” od poniedziałku do piątku jest emitowany turecki serial z odcinkami trwającymi ok. 45 minut. Poprzednio było to „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem”, a obecnie „Królowa jednej nocy”.

Jacek Kurski wolałby, żeby w tym paśmie były pokazywane rodzime produkcje familijne. - Marzą mi się dwa seriale familijne w Jedynce, przed głównym wydaniem „Wiadomości”. Odcinki trwające około 20-25 minut, emitowane od poniedziałku do środy oraz w czwartki i piątki - opisuje. - Chciałbym, żeby wystartowały we wrześniu przyszłego roku - zaznacza.

Pod koniec września Telewizja Polska zakończyła pierwszą edycją programu Nabór, Ocena i Selekcja (NOS), wybrała 11 projektów scenariuszy seriali, m.in. obyczajowych i telenowel. W rachubę wchodzi też przeniesienie do TVP1 „Rodzinki.pl”.

- Zwielokrotnienie „Rodzinki.pl” to jeden z wariantów, które analizujemy. Producenci są gotowi realizować więcej odcinków tygodniowo - mówi nam Jacek Kurski. - Innym pomysłem jest polski scripted-docu - dodaje.

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. średnia oglądalność TVP1 wynosiła 600 755 widzów, a udział stacji w rynku telewizyjnym - 10,25 proc.

Cały wywiad z prezesem TVP Jackiem Kurskim jutro tylko na portalu Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP1 szykuje program infotainmentowy po „Teleexpressie” i polskie seriale przed „Wiadomościami”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Ojej. Kurski poniekąd przyznaje, że nastąpił odpływ widzów "Wiadomości" i robi co może, żeby zwiększyć widownię obecnego reżimowego "Dziennika Telewizyjnego" czyli prywatnego folwarku Paczuskiej.
67 18
odpowiedź
User
ROB
Wole oglądać Tureckie i Meksykaninie telenowele niż patrzeć na propagandowe polskie serialowe gnioty
45 18
odpowiedź
User
widz
Kurski ratuje,jak może w różny sposób te biedne, słabe Wiadomości.. czy to coś da?. Pamiętamy te zwolnienia wszystkich pracowników TVP, oj pamiętamy - i dlatego suweren porzucił Wiadomości, np ja i moja rodzina oglądamy FAKTY... Taka prawda.
59 21
odpowiedź
User
TRONIK
"nie osiągnął sukcesu"?!?! 10% w tym czasie to wynik, o którym prezes Jacek Ciemnyludtokupi Kurski może tylko pomarzyć. Zobaczymy jak będzie walczył o 5%. Na razie wszystkie jego nowe produkcje zaliczają spektakularne klęski.
37 14
odpowiedź
User
michu
zastanawiam się jak on to wszystko chce upchać między 17.30 a 19.30: program infotainmentowy, JTM, Klan, nowy serial
31 11
odpowiedź