SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cztery nowości i reaktywacja programu Cejrowskiego „Boso przez świat” wiosną w TVP. Jacek Kurski: wyznaczamy trend wzrostowy

Telewizja Polska wiosną na głównych antenach pokaże cztery nowe programy: „Kabaret. Super show Dwójki”, „Sekretne życie kotów”, „Ozdrowieńcy” i „Dookoła Bałtyku” oraz reaktywację programu Wojciecha Cejrowskiego „Boso przez świat”. Nadawca stawia na kontynuacje sprawdzonych projektów, m.in. „Dance Dance Dance 3”, „Stulecia Winnych 3”, „The Voice Kids 4” i „To był rok! 3”. - Jestem przekonany, że ten trend, jaki wyznaczamy - wzrostowy - będzie eskalował również wiosną - mówi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

"Tożsamość - pamiętajmy zawsze, że Telewizja Polska jest medium narodowej tożsamości i budowania narodowej wspólnoty. I musimy bardzo zwracać uwagę na to, co łączy Polaków, szczególnie wobec różnych historycznych wydarzeń i przeżyć" - podkreślił podczas wczorajszej konferencji Jacek Kurski.

Przypomniał, że 1 marca na antenach TVP obchodzony będzie Dzień Żołnierzy Wyklętych.

„Sekretne życie kotów" w TVP1

Jedną z nowości TVP1 jest rozrywkowo-naukowy program „Sekretne życie kotów”, którego bohaterami będą koty oraz ich właściciele.

W każdym odcinku „Sekretne życie kotów” widzowie poznają trzy rodziny, które są właścicielami tytułowych zwierząt. W ramach projektu prezentowane będą koty, ich trasy poruszania się po okolicy dzięki monitorowaniu GPS, a także przeprowadzane będą rozmowy z właścicielami w ich miejscu zamieszkania na temat zachowania, nawyków i problemów ich pupili.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Cykl poprowadzą lekarze weterynarii: behawiorystka Jagna Kudła oraz Łukasz Gliszczyński.

„Sekretne życie kotów” ma się składać z ośmiu odcinków. Za produkcję projektu telewizja Polska odpowiada we własnym zakresie (bez udziału producenta zewnętrznego). Cykl powstaje na podstawie formatu „Cats Uncovered”, stworzonego przez BBC i dystrybułowanego przez BBC Studios.

Premierowe odcinki „Sekretnego życia kotów” na antenie Jedynki będzie można oglądać w niedziele o godz. 16.00, począwszy od 28 marca 2021 roku.

- „Sekretne życie kotów” to coś nieoczywistego. Sam jestem ciekaw, jak ten format pójdzie, ale opinie są fantastyczne. Koty, które buszują po mieszkaniu pod nieobecność właścicieli, a zamontowana kamera pozwala zaobserwować, że wychodzą 15-20 kilometrów od domu, a kiedy właściciele wracają z pracy, udają, że się nic nie stało - komentuje Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

W soboty „Ozdrowieńcy”

W soboty o 14.25 od 13 marca Jedynka będzie pokazywać program „Ozdrowieńcy”, w którym zaprezentowane zostaną historie wygranych i przegranych walk z COVID-19. Wywiady z bohaterami programu przeprowadzi Rafał Porzeziński.

„Ozdrowieńcy” to autorski program Anny Szałańskiej i Piotra Poraj-Poleskiego, który jest również reżyserem formatu.

- Format „Ozdrowieńcy” autorstwa tego samego dziennikarza Rafała Porzezińskiego, który prowadzi ten sam format, co „Ocaleni". Będzie rozmawiał na zasadzie reportażu uczestniczącego z ludźmi, którzy przeszli COVID-19. Opowiedzą o dramatycznych przeżyciach i dadzą wielkie inspiracje, nadzieje dla ludzi, którzy się z tą chorobą zmagają - informuje Jacek Kurski.

Z kolei we wtorki o 21.00 Jedynka będzie emitować powtórki „Wielkich rodzin” - autorskiego cyklu TVP Dokument, który ukaże codzienne życie rodzin wielodzietnych. Scenarzystą i reżyserem audycji jest Grzegorz Szczepaniak.

„Kabaret. Super show Dwójki” i „Dookoła Bałtyku” w TVP2

Wiosną 2021 roku telewizyjna Dwójka po pięciu latach przerwy pokaże cykliczny program o tematyce kabaretowej. Będzie to „Kabaret. Super show Dwójki”, w którym występować będą Bartosz Gajda, Robert Motyka i Michał Wójcik.

Cykl będzie można oglądać w soboty po 22.00 (tuż po „The Voice Kids), począwszy od 27 lutego.

W „Kabaret. Super show Dwójki” wiosną wystąpią m.in. Formacja Chatelet, Kabaret Zachodni, Andrzej Kozłowski - z kabaretu Pod Wyrwigroszem, Kabaret Kałasznikow, Kabaret On On On, Pan Li i taneczna formacja Fair Play Crew, znana z zaskakujących skeczy bazujących na ruchu i tańcu. O taneczną oprawę programu zadbają tancerze z Egurrola Dance Studio, a najlepszymi muzycznymi puentami podzieli się z widzami niezastąpiony DJ Adamus.

Cykl będzie miał taki sam tytuł, jaki miała specjalna audycja o tematyce świątecznej - nadana w niedzielę 27 grudnia o godz. 20.00 (prowadzili ją Bartosz Gajda i Robert Motyka). Regularna odsłona „Kabaret. Super show Dwójki” będzie jednak miała nieco zmodyfikowaną formułę.

Druga nowość TVP2 na wiosnę to kulinarno-podróżniczy program „Dookoła Bałtyku”, w którym zostanie przedstawiona historii rybołówstwa, najciekawszych miejsc z nim związanych, a także zaprezentowane zostaną potrawy przyrządzone z polskich ryb.

Audycję w Dwójce będzie można oglądać w niedziele o godz. 11.15, począwszy od 7 marca.

Reaktywacja programu Cejrowskiego „Boso przez świat”

Wiosną Dwójka pokaże nowe odcinki programu „Wojciech Cejrowski - boso przez świat”, który na antenę stacji z premierowymi odcinkami powróci po 10 latach przerwy.

Cejrowski w nowych odcinkach swojego podróżniczego cyklu odwiedzi Peru. „Boso przez świat” w Dwójce będzie można oglądać w niedziele o godz. 18.30, począwszy od 28 lutego.

- To kultowy program wielkiego podróżnika i showmana - komentuje Kurski.

„Dance Dance Dance”, „Stulecie Winnych”, „The Voice Kids” i „To był rok!” najważniejszymi kontynuacjami

Wiosną w Telewizji Polskiej będzie można oglądać szereg sprawdzonych programów i seriali z poprzednich ramówek. Najważniejszymi kontynuacjami w TVP1 będzie trzeci sezon serialu „Stulecie Winnych” (w niedziele o 20.15; od 7 marca) oraz trzecia odsłona „To był rok!” (w niedziele o 21.15; od 14 marca), a w TVP2 - trzeci sezon „Dance Dance Dance” (w piątki o 20.30, od 5 marca) i czwarta edycja „The Voice Kids” (w soboty o 20.00, od 27 lutego).

Widzowie Jedynki będą mogli oglądać również m.in. Teatr Telewizji (poniedziałki o 21.00), „Alarm!” (poniedziałek-sobota o 20.10), „Magazyn Ekspresu Reporterów (wtorek o 21.40), „Ocaleni” (wtorek o 22.45), „Sprawa dla reportera” (czwartek o 21.00), „Magazyn Śledczy Anity Gargas” (czwartek o 21.55), „Magazyn kryminalny 997” (czwartek o 22.30), „Jaka to melodia” (poniedziałek-piątek - 17.15, sobota - 17.30, niedziela - 18.30), „Klan” (dni powszednie o 17.55), „Kasta” (dni powszednie o 18.20), „Leśniczówka” (dni powszednie o 20.30), „Ojciec Mateusz” (piątek o 21.00) i „Komisarz Alex” (soboty o 20.35),

Z kolei pozostałymi kontynuacjami Dwójki będą „Pytanie na śniadanie” (od 1 marca nowe pasmo - emisja od poniedziałku do piątku w godz. 07.30-11.15, a w weekendy - 7.55-11.15), „Lajk” (niedziela o 17.40), „Szansa na sukces. Opole 2021” (niedziela o 15.15), „Smaki świata po polsku” (niedziela o 18.55), „Koło fortuny” (poniedziałek-piątek - 16.00; sobota-niedziela - 14.35), „Familiada” (sobota-niedziela - 14.00), „Va bangue” (poniedziałek-piątek - 18.20), „Postaw na milion” (sobota o 18.30), „Barwy szczęścia” (dni powszednie o 20.10), „M jak miłość” (poniedziałek i wtorek o 20.55), „Na dobre i na złe” (środa o 20.50), „Na sygnale” (czwartek o 20.55 i 21.20) i „Kozacka miłość” (dni powszednie o 18.45).

- Jesień i zima należała do Telewizji Polskiej. Bardzo dziękujemy, że byli państwo z nami, że są państwo z nami zimą. Jestem przekonany, że ten trend, jaki wyznaczamy - wzrostowy - będzie eskalował również wiosną -  informuje prezes TVP - COVID-19 to taki moment, kiedy życie mówi: „sprawdzam” kto i co potrafi. Tak jest także w telewizji - zupełnie inny typ pracy, produkcji, dostępności gwiazd, aktorów, planów. Wtedy widać kto, co potrafi. Jestem dumny, że w warunkach pandemii koronawirusa TVP przygotowała minionej jesieni taką ramówkę, osiągnęła taki wynik i wymiotła konkurencję - dodaje.

TVP2 wiosną pokaże również cztery nowe seriale zagraniczne: „Czarna róża” (od poniedziałku do czwartku o 21.40 od 9 marca), „Karmazynowe wesele” (od poniedziałku do czwartku o 22.30 od 9 marca), „Sanditon” (od poniedziałku do czwartku o 21.40 od 16 marca) i „Jedyny świadek” (od poniedziałku do czwartku o 22.30 od 22 marca).

- Jesteśmy zdecydowani wprowadzić nowe pasma seriali również licencyjnych. Ludzie je bardzo kochają. Wielkim sukcesem tej jesieni jest wygenerowanie pasm, mamy wreszcie format, który tworzy nam ramówkę od „Panoramy”, poprzez „Va Banque”, „Kozacka miłość” do „Wiadomości”, w tym czasie na Jedynce „Kasta”, która się świetnie sprawdziła oraz „Jeden z dziesięciu”. Okazuje się, że taka produkcja jak „Kozacka miłość” podbiła serca Polaków - 2 miliony widzów i miażdżąco wygrywamy z programem informacyjnym jednej ze stacji komercyjnej - mówi Jacek Kurski.

W czwartek Telewizja Polska zaprezentowała wizerunkowy spot wiosennej ramówki, w którym występują m.in. m.in. Cleo, Joanna Jędrzejczyk i Agustin Egurrola, Ida Nowakowska, Bartosz Gajda, Robert Motyka, Rafał Brzozowski, Patryk Szwichtenberg, Piotr Rogucki, Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora, Tomasz Kammel i Izabela Krzan.

Telewizja Polska w 1-minutowym klipie promuje takie produkcje, jak: „The Voice Kids 4”, „Dance Dance Dance 3”, „Kabaret. Super show Dwójki”, „Jaka to melodia?”, „Stulecie Winnych 3”, „Pytanie na śniadanie” i „To był rok! 3”.

W spocie wykorzystano utwór „Bratnie Dusze” w wykonaniu Cleo i Dawida Kwiatkowskiego.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 9,66 proc., a TVP2 - 7,54 proc.

Dołącz do dyskusji: Cztery nowości i reaktywacja programu Cejrowskiego „Boso przez świat” wiosną w TVP. Jacek Kurski: wyznaczamy trend wzrostowy

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
A w TVN połowa marketingu zwolniona
odpowiedź
User
Kasia z TVP
Tą SZałańską i tego Piotra Poraja to powinni ozlocic na Woro . Jestem Ozdrowiencem i się zgłaszam / gdzie ? Mam okropna historie .
odpowiedź
User
Tad TVN
Marketing powinien być zwolniony skoro wypuścił najbardziej aktualny temat COVID i Ozdrowionych . A tu proszę leżało to podnieśli . Nie ze lubię TVP ale ro Oczywista - oczywistość. Bravo Pani zdaniu i Panie Poraju
odpowiedź