SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa szefowa TVP3 Kielce

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych zatwierdziła powołanie na stanowisko dyrektor TVP3 Kielce Katarzyny Bernat. Kieruje ona ośrodkiem Telewizji Polskiej w stolicy województwa świętokrzyskiego od kwietnia 2023 roku.

Katarzyna Bernat (fot. TVP3 Kielce)Article

Zatwierdzenie nowej szefowej TVP3 Kielce miało nastąpić już podczas sierpniowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Wniosek prezesa Telewizji Polskiej Mateusza Matyszkowicza nie był jednak rozpatrywany. Zasiadający w RMN Marek Rutka informował wówczas Wirtualnemedia.pl, że stało się tak w związku z wyjazdem Bernat.

Nowa dyrektor ośrodka

Prezes TVP na początku kwietnia zdymisjonował dyrektora TVP3 Kielce Przemysława Predygiera. Spółka rozstała się z nim za porozumieniem stron. Predygier pierwszy raz został powołany na stanowisko szefa kieleckiego ośrodka TVP3 w marcu 2016 roku przez ówczesnego prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Z wykształcenia jest aktorem po PWST w Warszawie, z Telewizją Polską był już związany przez 20 lat.

W lutym br. RMN miała rozpatrywać wniosek byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego o powołaniu Predygiera na kolejną kadencję. Nie doszło do tego, bo prezes Matyszkowicz wycofał kandydaturę. - Przewodniczący Czabański poinformował, że Telewizja Polska nie podtrzymała tego wniosku. Miała do tego prawo. Ponieważ my podejmujemy decyzje na wniosek TVP, to nie zostało to poddane pod głosowanie, ani dyskusję. Nie wyjaśniono konkretnych powodów takiej decyzji – informował Wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Później dyrektora kieleckiego ośrodka przejęła Katarzyna Bernat, poprzednio związana z Radiem eM. Bernat jest doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą, dziennikarką związaną z Radiem eM Kielce od 1996 roku, autorką audycji o tematyce historycznej, kulturalnej, społecznej i religijnej.

Szereg zmian personalnych w TVP3

W zeszłym tygodniu dyrektor TVP3 Warszawa Łukasz Bednarz oraz szefowa TVP3 Poznań Agata Ławniczak zostali odwołani ze stanowisk. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że tymczasowo nadzór nad stołecznym ośrodkiem sprawuje nowy szef TVP3 Piotr Kierzkowski, który zastąpił Magdalenę Drohomirecką.

W poprzednich miesiącach stanowisko stracili szef TVP3 Wrocław Mirosław Spychalski (zastąpił go Marcin Brodowski), dyrektor TVP3 Olsztyn Igor Gumiński (w jego miejsce powołano Pawła Warota), szefowie TVP3 Białystok Eugeniusz Szpakowski, TVP3 Katowice Maciej Wojciechowski i TVP3 Gdańsk Joanna Strzemieczna-Rozen.

Dołącz do dyskusji: Nowa szefowa TVP3 Kielce

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pisyzacja TVP
Typowa pisówa wyciągnięta z diecezjalnego radyjka.

Mały przykładzik: Niedawno szefowa TVP3 Kielce Katarzyna Bernat w ostatniej chwili wycofała się z przyznania nagrody jednemu z laureatów konkursu kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych. Telewizja od lat funduje jedną z nagród, przyznając zwycięzcy 500 zł.
W tym roku nagrodę miał otrzymać Krzysztof Zając za pracę Lewica Prawica, przedstawiającą rozdartą i powiewającą w dwie przeciwne strony flagę Polski. Jednak dyrektorka BWA otrzymała pismo od Bernat, która stwierdziła, że "wybrana przez komisję jurorską praca nie wpisuje się w system wartości, którym kieruje się Telewizja Polska SA".
odpowiedź
User
♫♪♫
"Jestem z PiSu, jestem z PiSu... to widać, słychać i czuć"
odpowiedź
User
Marian
Uffff myślałem już ze to Swieczka
odpowiedź