SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP3 Warszawa znów nadaje. Szefową Kinga Kessler-Malinowska

W piątek wznowiło nadawanie pasmo TVP3 Warszawa w ramach TVP3. Na antenie ukazały się m.in. premierowe wydania „Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego” i „Kuriera Mazowieckiego”. Pełniącą obowiązki dyrektora stołecznego ośrodka została Kinga Kessler-Malinowska  - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. 

Emisję TVP3 zawieszono 20 grudnia, równolegle z TVP Info. Redakcja i studia TVP3 Warszawa mieszczą się w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Budynek jest zajmowany przez przedstawicieli dawnego kierownictwa TAI. Obawiano się, że dojdzie do przełączenia sygnału TVP3 na TVP Info. Abp Marek Jędraszewski krytykował nowe władze TVP za nieemitowane Koronki do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. 26 grudnia TVP3 wznowił nadawanie, ale bez pasm regionalnych.

W środę wznowiono nadawanie serwisów regionalnych TVP3 Poznań.  „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że dyrektor generalny Telewizji Polskiej Tomasz Sygut wskazał Jarosława Bajewa jako tymczasowego szefa TVP3 Poznań. Dotychczas pracował w stacji jako kierownik produkcji. W czwartek powrócił TVP3 Kraków. Według „GW” Alicja Popiel pokieruje TVP3 Kraków i zastąpi Rafała Marka, którego miała rekomendować była premier Beata Szydło. Popiel była już prezenterką, wydawcą i redaktor prowadzącą „Kroniki”. Prowadziła też na antenie TVP1 i TVP3 program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”.

Nowa szefowa TVP3 Warszawa

Dziennikarzy warszawskiego ośrodka „zwolniono z obowiązku wykonywania pracy do czasu wznowienia serwisów informacyjnych”. W czwartek otrzymali informację w tej sprawie.  Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że redakcją na razie kieruje Kinga Kessler-Malinowska. W 2021 roku była zaangażowana w tworzenie filmów dokumentalnych Telewizji Polskiej. Przed dekadą zasłynęła poinformowaniem na antenie TVP Info o tym, że w Szczekocinach na Śląsku doszło do wypadku kolejowego. We wrześniu nadzór nad ośrodkiem TVP3 Warszawa tymczasowo objął ówczesny dyrektor TVP3, Piotr Kierzkowski.

Stopniowo Telewizja Polska powinna przywracać serwisy informacyjne w kolejnych ośrodkach, wraz z wyznaczaniem ich tymczasowych dyrektorów. W ostatnich dniach TVP3 Opole, TVP3 Szczecin, TVP3 Katowice, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów i TVP3 Olsztyn udostępniały dzienniki lub materiały na Facebooku albo YouTube. Część ośrodków tego nie robiła, nadając „do puszki”. Inne ograniczyły się do wpisów tekstów i graficznych w mediach społecznościowych.

W czwartek informowaliśmy, że część dzienników popołudniowych może wypaść z ramówki wraz z pasmem TVP3 Info. Telewizja Polska poinformowała dziennikarzy związanych etatowo z Polskim Radiem i rozgłośniami regionalnymi, że będą mieć w styczniu mniej dyżurów. W ten sposób chce zapewnić stabilność zatrudnia prezenterom, którzy pracują tylko w TVP.

Dołącz do dyskusji: TVP3 Warszawa znów nadaje. Szefową Kinga Kessler-Malinowska

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Irek świrek
Kinga Kessler-Malinowska to przypadkiem nie jest ta która u kurskiego była wicedyrektorem Biura programowego a później prowadziła te wszystkie filmy propagandowe Pilisa w ramach cyklu "Pełen Obraz". Rozumiem że i tu wspiera się kolaborantów
odpowiedź
User
Inka
Widac ze nowy zarzad wie jak dobierać sobie pracowników. Dobra osoba na dobrym miejscu.
odpowiedź
User
ośrodkowy
A co z Katowicami? Typowana na dyrektora ośrodka zasłynęła tym, że jako szefowa informacji z kilkoma wydaniami dziennie przychodziła do pracy raz w tygodniu, żeby na antenie pogaworzyć z politykami (i stąd jest znana?). Równie śmieszne jest, że jedyny materiał z regionów dla 19.30 zrobiła niedawno Zuzanna, zapowiedziana przez ojca. Sama twierdzi, że wszystkich trzeba zwolnić, jakby nie pamiętała, że bardzo ochoczo robiła materiały do INFO. Nic nowego, nic dobrego, niestety...
odpowiedź