SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter pozwoli na wykreślanie się z wpisów?

Twitter testuje nowe narzędzia dedykowane użytkownikom, którzy nie chcę aby ktoś o nich wspominał w swoich wpisach w serwisie.

Article

Jak donosi serwis Engadget,Twitter analizuje nowy sposób zapobiegania tzw. "niechcianemu zainteresowaniu", które często prowadzi do nękania. Narzędzia, nad którymi pracuje serwis, miałyby pozwolić użytkownikom na uniemożliwianie innym wspominanie o nich, bez blokowania lub wyciszania.

Dominic Camozzi, product designer w Twitterze, opisuje te nowe funkcje jako "wczesne koncepcje", które miałyby dać użytkownikom możliwość "wykreślenia się" z tweeta, w którym o nich wspomniano, a także kontroli nad tym, kto może ich oznaczać w przyszłych wpisach.

Według założeń, użytkownicy Twittera mogliby blokować konkretnych użytkowników przed możliwością ich oznaczania. Kolejna analizowana opcja to możliwość ustawiania takiej blokady na określoną liczbę dni.

Czytaj także: Twitter uruchomił funkcję przesyłania napiwków za wartościowe posty

Głównym celem funkcji "wykreślania się" z tweetów miałoby być ukrócenie niektórych bardziej toksycznych zachowań, które często prowadzą do przypadków nękania w serwisie.

Przykładowo, użytkownik otrzymywałby powiadomienia w sytuacji dużej liczby wzmianek o nim. Z takiego powiadomienia mógłby szybko przejść do ustawień i zmienić bądź zablokować krąg osób mogących go oznaczać.

Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle opisywane narzędzia zostaną udostępnione użytkownikom Twittera. Serwis aktualnie weryfikuje informacje zwrotne na ich temat.

W pierwszym kwartale 2021 r. Twitter zanotował wzrost przychodów o 28 proc., a wpływy reklamowe wyniosły 899 mln dol. Na koniec marca br. z serwisu korzystało na świecie 199 mln użytkowników.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter pozwoli na wykreślanie się z wpisów?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl