SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter zlikwiduje nieużywane konta użytkowników. Trzeba się zalogować do 11 grudnia 2019

Serwis Twitter zapowiada likwidowanie kont tych użytkowników, którzy nie korzystali z platformy w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Utracone nazwy profili mają trafić do puli, którą będzie można wykorzystać do założenia nowych kont. Aby nie stracić konta użytkownik powinien do 11 grudnia 2019 r. przynajmniej raz się na nim zalogować.

Jack Dorsey, szef Twittera Article

Według danych z I kwartału br. z Twittera korzystało globalnie 330 mln użytkowników. Później serwis zmienił metodę podawania tego wyniku ujawniając jedynie grupę aktywnych dziennych użytkowników (tzw monetyzowalnych – mDAU), która przekłada się bezpośrednio na przychody serwisu z reklam. Według tej metodologii w III kwartale br. liczba mDAU wyniosła 145 mln.

Teraz, jak podały zachodnie media technologiczne, a także użytkownicy Twittera serwis zaczął wysyłać do niektórych z nich powiadomienia o możliwości zlikwidowania konkretnego konta.

Twitter potwierdził że sprawa dotyczy tych profili, które pozostawały całkowicie nieaktywne przez ostatnie 6 miesięcy. W wypadku takich kont ich obecni właściciele stracą do nich dostęp, w tym także do wszystkich treści które zamieścili w serwisie w przeszłości.

Twitter informuje, że aby uniknąć likwidacji konta jego właściciel do 11 grudnia 2019 r. powinien przynajmniej raz się na nim zalogować. Nie jest przy tym wymagana jakakolwiek inna aktywność np. w postaci opublikowania jednego czy kilku tweetów.

Rzecznik Twittera przyznaje, że nie wiadomo na razie jaka liczba nieaktywnych kont może zostać utracona przez użytkowników. Serwis wyjaśnia, że zapowiedziana akcja ma z jednej strony zwiększyć przejrzystość i łatwiejsze docieranie do wartościowych treści, z drugiej zaś ograniczyć liczbę oszustw i nielegalnego przejmowania profili.

Firma zaznacza także, że nazwy zlikwidowanych kont zostaną ponownie udostępnione i będą do wykorzystania przy zakładaniu nowych profili. Jednak według przewidywań z tej puli będzie można skorzystać dopiero za kilka miesięcy.

Przy okazji likwidacji nieaktywnych profili rzecznik Twittera na pytanie o to czy temu procesowi będą podlegać także konta zmarłych użytkowników przyznał, że firma nie ma na razie wypracowanych procedur w tym zakresie. Zapewnił jednak że serwis dostrzega problem i zamierza przygotować odpowiednie rozwiązania w tym zakresie.

W III kwartale 2019 r. Twitter zanotował przychody w kwocie ponad 823 mln dolarów, a zysk netto przekroczył 36 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter zlikwiduje nieużywane konta użytkowników. Trzeba się zalogować do 11 grudnia 2019

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Nareszcie.
1 0
odpowiedź