SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter planuje nowe oznaczenia wpisów ułatwiające dyskusję. „Lepiej wprowadźcie edycję postów”

Twitter poinformował że prowadzi prace nad nowym oznaczeniem wpisów zamieszczanych w serwisie. W założeniach mają one pomóc użytkownikom w przeglądaniu konkretnych wątków. Internauci chłodno podeszli do nowej propozycji. - Zbędna funkcja powiększająca zamieszanie, lepiej wprowadźcie obiecaną edycję tweetów - ocenili użytkownicy.

Article

Od pewnego czasu Twitter zapowiada rozmaite ulepszenia, które zdaniem szefostwa serwisu mają ułatwić użytkownikom prowadzenie dyskusji oraz ochronić ich przed niepożądanymi zjawiskami, takimi jak np. spam. W styczniu 2019 r. zapowiedziano możliwość wprowadzenia oznaczeń źródła pochodzenia konkretnych treści, zaś  w marcu – przycisk o nazwie „Subscribe to conversation” ułatwiający śledzenie zmian w poszczególnych wątkach.

Teraz Twitter w nowym firmowym wpisie potwierdził że przymierza się do zastosowania na platformie nowych oznaczeń które miałyby się pojawiać szczególnie w rozbudowanych wątkach związanych z intensywną wymianą poglądów wśród użytkowników.

Serwis wyjaśnia że nowe znaczniki wyróżnią w konwersacjach autora konkretnego tematu, a także osoby wspomniane w inicjującym dyskusję tweetcie oraz użytkowników śledzących wątek.

Według niektórych mediów technologicznych intencją nowego pomysłu ma być pomoc użytkownikom w zorientowaniu się w powodzi rozmaitych wpisów które pojawiają się często w poszczególnych wątkach. Okazuje się jednak że poproszeni o opinie internauci nie są przekonani do tej koncepcji. Pod zapowiedzią zamieszczoną przez Twittera wielu użytkowników pytało po co wprowadzać kolejne funkcje, które są całkowicie nieprzydatne, część stwierdziła że planowane oznaczenia spowodują jedynie zamieszanie. W dyskusji nie zabrakło też tweetów, w których internauci wypomnieli Twitterowi, że do tej pory nie wprowadził najbardziej oczekiwanej funkcji edytowania opublikowanych już postów, choć wcześniej kilka razy ją zapowiadał.

W IV kwartale 2018 roku Twitter zanotował zysk netto w wysokości 255,3 miliona dolarów, w porównaniu do 91,1 miliona dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2017. Z kolei w całym 2018 roku firma zanotowała 3,04 miliarda dolarów przychodu, co oznacza wzrost o 25 proc. wobec roku 2017 (2,44 mld dol). Zysk netto sięgnął 1,21 miliarda dolarów, w porównaniu 108,1 miliona dolarów straty w roku 2017.

Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników Twittera w IV kwartale sięgnęła 321 milionów. To o 3 proc. mniej w skali roku oraz o 2 proc. mniej w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami. 66 milionów użytkowników pochodziło z USA, a pozostałe 255 milionów - z pozostałych krajów na świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter planuje nowe oznaczenia wpisów ułatwiające dyskusję. „Lepiej wprowadźcie edycję postów”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian D.
Wprowadzenie edycji zabije TT.
odpowiedź
User
Xyz
Jacy użytkownicy? Więszość? Mniejszość? Co za beznadziejny artykuł. Ja używam twittera i nie chcę edycji tweetów.
odpowiedź