SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter planuje zwolnienia, pracę straci nawet 300 osób

W perspektywie nie najlepszych kwartalnych wyników finansowych i po fiasku sprzedaży Twittera serwis w ramach oszczędności planuje zwolnienia. Według nieoficjalnych informacji posadę może stracić do 300 pracowników firmy.

Article

Informacje dotyczące planowanych przez Twittera zwolnień podał serwis Bloomberg opierając się na pragnących zachować anonimowość źródłach wewnątrz Twittera.

Zgodnie z doniesieniami serwis planuje zwolnienia, które miałyby objąć ok. 8 proc. wszystkich pracowników firmy. Obecnie jest w niej zatrudnionych ponad 3,8 tys. osób, pracę może stracić zatem ok. 300 z nich.

Plan cięć w zatrudnieniu Twitter ma potwierdzić oficjalnie w czwartek przy okazji ogłoszenia wyników finansowych za III kwartał br., które nie zapowiadają się korzystnie. Według prognoz przychody Twittera osiągną poziom 590-610 mln dol., podczas gdy analitycy spodziewali się przychodów w wysokości ok. 681 mln dol.

To już kolejny okres rozliczeniowy, w którym Twitter finansowo rozczarowuje rynek. W drugim kwartale br. firma zanotowała przychody w wysokości 602 mln dol. (mniejsze od prognozowanych) oraz stratę na poziomie 107 mln dol.

Oprócz słabnącej dynamiki rozwoju Twitter niedawno zanotował też na swoim koncie inną porażkę biznesową. We wrześniu pojawiły się informacje o możliwej sprzedaży Twittera, a wśród potencjalnych kupców wymieniano Google, Disneya i Salesforce. Ostatecznie jednak wszyscy kandydaci do kupna Twittera wycofali się z tej transakcji dowodząc, że obecnie serwis nie jest atrakcyjny dla inwestorów.

Przewidywane zwolnienia mają być częścią programu oszczędnościowego mającego poprawić sytuację finansową Twittera. Podobny zabieg przeprowadzono w firmie już wcześniej - krótko po ponownym objęciu szefostwa Twittera przez Jacka Dorseya w 2015 r. z serwisu zwolniono ponad 300 pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter planuje zwolnienia, pracę straci nawet 300 osób

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl