SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter wprowadzi cofanie opublikowanych wpisów. Pokaże ile czasu na to pozostało

Twitter szykuje wprowadzenie w serwisie funkcji, która pozwoli użytkownikom na wycofanie opublikowanych przez nich wpisów. Dzięki nowej opcji autorzy konkretnych tweetów zyskają możliwość cofnięcia ich przez krótki czas już po opublikowaniu.

Article

Od pewnego czasu Twitter stara się przyciągnąć do siebie użytkowników proponując im nowe rozwiązania. Jednym z ostatnich przykładów może być zapowiedź funkcji o nazwie Super Follow, która pozwoli za kwotę 4,99 dol. miesięcznie uzyskać dostęp do ekskluzywnych treści zamieszczanych w serwisie przez twórców obecnych na platformie.

Firma zapowiada także, że do 2023 r. liczba użytkowników tej platformy osiągnie poziom 315 mln (obecnie ponad 192 mln).

Cofanie wpisu zamiast edycji

Od kilku lat jedną z zmian najbardziej postulowanych przez użytkowników Twittera jest wprowadzenie możliwości edytowania opublikowanych wcześniej wpisów. Serwis kilkakrotnie zajmował w tej sprawie dość chwiejne stanowisko, ostatecznie jednak na początku 2020 r. poinformował ostatecznie, że opcja edycji zamieszczonych już tweetów nie zostanie udostępniona użytkownikom.

Teraz pojawiły się informacje mające potwierdzić, że zamiast edytowania wpisów Twitter chce wprowadzić inną istotną funkcję. Chodzi o możliwość wycofywania opublikowanych już treści.

Przecieki w tej sprawie pochodzą od Jane Manchun Wong, cenionej w branży technologicznej programistki i inżyniera oprogramowania zajmującej się m.in. śledzeniem nowych opcji wprowadzanych w aplikacjach.

Wong w swoim wpisie potwierdza, że Twitter jest w trakcie testowania wspomnianej opcji. Dzięki niej autor konkretnego wpisu już po jego opublikowaniu będzie miał szansę na wycofanie takiego tweeta.

Animacja zamieszczona przez Wong wskazuje, że po wysłaniu treści do serwisu użytkownik zobaczy specjalne okno, w którym znajdzie się graficzny licznik wskazujący, ile czasu pozostało jeszcze aby cofnąć decyzję o publikacji wpisu. Jeśli użytkownik nie zareaguje w porę, wówczas tweet zostanie ostatecznie opublikowany, a możliwość jego wycofania utracona.

Czytaj także: Tidal sprzedany szefowi Twittera za prawie 300 mln dolarów

Twitter pracuje nad opcją szybkiego wycofywania wysłanych postów

Rzeczniczka firmy potwierdziła w piątek w rozmowie z agencją AFP, że przycisk "undo" jest już w fazie testów.

Nowa opcja wprawdzie nie pozwala na edytowanie wpisów, czego domagają się użytkownicy Twittera, daje jednak możliwość wycofania tweeta przez pewien czas po wysłaniu go.

Czytaj także: Donald Trump na zawsze zablokowany na Twitterze

W 2020 roku Twitter zanotował wzrost przychodów o 7 procent, z czego ponad 3,2 mld dolarów stanowiły wpływy reklamowe. Spółka wykazała roczną stratę na poziomie 1,136 mld dolarów, zaś liczba użytkowników Twittera na koniec 2020 roku wynosiła 192 mln.

Dołącz do dyskusji: Twitter wprowadzi cofanie opublikowanych wpisów. Pokaże ile czasu na to pozostało

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
Czyli teraz politycy PiS, czy korespondenci zagraniczni TVP będą mogli spokojnie pić i pisać. To chyba ukłon Twittera w stronę Polski.
odpowiedź
User
Interesujace
Mam nadzieję, podczas tego "oczekiwania" pojawi się cały nasz tweet, bo jak inaczej, zauważymy błąd?
odpowiedź
User
LG
przyda się po pijaku
odpowiedź