SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter sprzedaje MoPub za ponad miliard dolarów

Serwis społecznościowy Twitter zdecydował się sprzedaż mobilną sieć reklamową MoPub. Nowym właścicielem została firma AppLovin, specjalizująca się w technologiach i grach. Kwota transakcji wyniosła 1,05 mld dolarów w gotówce.

Article

W komunikacie Twittera czytamy, że transakcja pomoże platformie w  przyspieszeniu rozwoju i wzrostu produktów dających największe przychody. Sprzedaż jest zgodna z zakładanymi przez Twittera celami - serwis chce uzyskać 7,5 mld dolarów przychodów do końca 2023 roku. Transakcja zostanie zamknięta w przyszłym roku.

Po ogłoszeniu transakcji notowania AppLovin na giełdzie  skoczyły o ponad 8 proc., a akcje Twittera wzrosły o ponad 2 proc.

Twitter zarobił na MoPub

Twitter kupił MoPub w 2013 roku za 350 mln dolarów. W ubiegły roku MoPub wygenerował dla Twittera 188 milionów dolarów przychodów. Zakup miał na celu wzrost przychodów Twittera  z reklam mobilnych.

Sieć MoPub umożliwia firmom zarządzanie reklamami w środowisku mobilnym, tworzenie i optymalizację reklam wraz z analityką w zakresie ich skuteczności.

Na biznes AppLovin składają się dwa segmenty - jeden skupia się na czerpaniu przychodów ze sprzedaży wirtualnych przedmiotów w grach, drugi to narzędzia marketingowe, wykorzystywane przez deweloperów do promocji aplikacji.

Na koniec marca br. z Twittera korzystało na świecie 199 mln użytkowników. W pierwszym kwartale 2021 r. serwis zanotował wzrost przychodów o 28 proc., a wpływy reklamowe wyniosły 899 mln dolarów. Spółka przewiduje, że w drugim kwartale 2021 r. osiągnie przychody w wysokości od 980 mln do 1,08 mld dol., natomiast strata operacyjna wyniesie od 120 do 170 mln dol.

W raportowanym okresie większość przychodów Twittera stanowiły wpływy reklamowe, które osiągnęły poziom 899 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku o 30 proc. 464 mln dol. w tym segmencie pochodziło ze Stanów Zjednoczonych (wzrost o 22 proc.), zaś 435 mln przyniosły reklamy z pozostałych rynków (w górę o 45 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter sprzedaje MoPub za ponad miliard dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl