SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter walczy z koronawirusem. Będzie oznaczał fake newsy na temat pandemii

Twitter zapowiedział nowe metody walki z fake newsami na temat Covid-19. Tweety zawierające dezinformacje powiązane z pandemią otrzymają wyraźne oznaczenia z odsyłaczami do wiarygodnych źródeł na temat koronawirusa.

Article

Jednym ze zjawisk towarzyszących rozwojowi pandemii koronawirusa na świecie jest szerzące się zjawisko fake newsów na jej temat pojawiających się w mediach społecznościowych. Problem dotyka m.in. serwis Twitter, który wcześniej podjął w tej sprawie pewne działania m.in. w Polsce odsyłając użytkowników wyszukiwarki do oficjalnych źródeł o koronawirusie.

Fake newsy z ostrzeżeniami

Teraz Twitter zapowiedział na blogu kolejne kroki w walce z dezinformacją dotyczącą pandemii planując stopniowe zastosowanie ich globalnie w nadchodzących tygodniach.

Rozwiązanie będzie polegać na oznaczaniu wyraźnymi ostrzeżeniami wszystkich wpisów wprowadzających użytkowników w błąd na temat Covid-19. Specjalne naklejki mają informować internautów o tym że mają do czynienia z fake newsem i jednocześnie odsyłać odbiorców do źródeł zawierających rzetelne i zweryfikowane dane na temat pandemii koronawirusa.

Rozszerzone ostrzeżenia

Twitter zapowiedział, że materiały będące potencjalnymi fake newsami na temat Covid-19 będą weryfikowane zarówno przez zespół serwisu, jak i zewnętrzne organizacje typu fact-checkers.

Serwis planuje w przyszłości rozszerzenie systemu ostrzeżeń na fake newsy dotyczące innych problemów niż koronawirus, a także na inne materiały mogące stanowić dla użytkowników zagrożenie.

Twitter nie jest jedynym medium społecznościowym, które stara się toczyć u siebie walkę z dezinformacją na temat Covid-19. Podobne działania podjęli wcześniej zarówno Facebook, jak i koncern Google.

W I kwartale 2020 roku Twitter osiągnął przychód w kwocie blisko 808 mln dolarów i zanotował rekordowy przyrost liczby użytkowników. Firma podkreśla, że pierwsze dwa miesiące roku przebiegły zgodnie z planem, ale na skutek kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa w marcu znacząco spadły wpływy z reklam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter walczy z koronawirusem. Będzie oznaczał fake newsy na temat pandemii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl