SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter wprowadza globalnie nowy algorytm wyświetlania wpisów. Jak go wyłączyć?

Bez rozgłosu Twitter zdecydował się rozszerzyć na wszystkich użytkowników nowy algorytm wyświetlania tweetów. Zamiast według chronologii w pierwszej kolejności mają się pojawiać rekomendowane i najpopularniejsze wpisy. Istnieje jednak sposób na to, by wyłączyć wprowadzoną przez Twittera opcję.

Article

Zamiar wprowadzenia zmian w sposobie wyświetlania treści na kontach użytkowników Twitter zapowiedział w lutym br. Nowość ma polegać na tym, że o kolejności pojawiania się tweetów na szczycie listy nie będzie już decydować chronologia ich publikacji. Dominującym czynnikiem ma być popularność wpisów dobieranych dla użytkownika przez specjalny algorytm oraz materiały rekomendowane przez serwis.

Zapowiadając zmiany w swoim działaniu Twitter podkreślał, że będą one wprowadzane stopniowo w poszczególnych częściach świata. Teraz jednak portal zdecydował się na globalne zastosowanie nowego rozwiązania.

W ten sposób wszyscy użytkownicy Twittera (także w Polsce) otrzymali nową zawartość swojego okna na koncie. Na szczycie listy są teraz prezentowane wytypowane przez mechanizm treści, natomiast te ułożone chronologiczne można zobaczyć dopiero po przewinięciu okna w dół.

Ogłaszając nowy algorytm wyświetlania wpisów Twitter zaznaczył, że na razie będzie to jedynie domyślna opcja w serwisie, którą można wyłączyć. Aby powrócić do pierwotnego sposobu prezentowania treści należy wejść w ustawienia swojego konta. Następnie w sekcji „Zawartość” użytkownik musi odnaleźć domyślnie zaznaczoną pozycję „Pokaż mi najpierw najlepsze Tweety” i odznaczyć ją. W ostatnim kroku należy potwierdzi wybór przyciskiem „Zapisz zmiany”. Dzięki temu tweety będą znowu wyświetlane w porządku chronologicznym.

W 2015 roku Twitter zanotował 2,2 miliarda dolarów przychodu a strata netto wyniosła 521 milionów dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter wprowadza globalnie nowy algorytm wyświetlania wpisów. Jak go wyłączyć?

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Newsman
Zaczyna się kombinowanie, które TT przyniesie więcej szkody niż pożytku.
13 8
odpowiedź