SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter z rekordową liczbą zapytań o dane użytkowników

W pierwszej połowie 2015 roku do serwisu Twitter napłynęło od instytucji z całego świata 4,36 tysiąca próśb o udzielenie informacji związanych z kontami na Twitterze i platformach Periscope oraz Vine. To o 52 proc. więcej niż w drugiej połowie 2014 roku. Większość zapytań była związana z dochodzeniami kryminalnymi. Serwis odpowiedział pozytywnie na 58 proc. próśb.

Article

Informacje o liczbie zapytań dotyczących kont Twitter podał w raporcie transparentności, który jest publikowany co pół roku.

W okresie od początku stycznia do końca czerwca br. do Twittera napłynęły prośby o udostępnienie danych dotyczących ponad 12,7 tys. kont. To oznacza wzrost zapytań o 52 proc. Serwis udzielił informacji w wypadku 58 proc. zapytań, co także oznacza wzrost o 6 proc. w porównaniu z II połową ub.r.

Twitter ujawnił także, że w pierwszej połowie br. otrzymał 442 wyroki sądowe mówiące o usunięciu z serwisu określonych treści. Z kolei od władz rozmaitych krajów na całym świecie nadeszło 561 żądań usunięcia treści - więcej o 25 proc. w porównaniu z II połową ub.r. Najwięcej takich żądań pochodziło z Turcji i Rosji.

Przez pierwszych 6 miesięcy br. napłynęło też 12,9 tys. zgłoszeń dotyczących bezprawnego wykorzystania znaku towarowego, na co Twitter zareagował pozytywnie w 7. proc. przypadków. Z kolei dalszych 14,6 tys. zawiadomień było związanych z naruszeniem praw autorskich na Twitterze, a 3,7 tys. zgłoszeń dotyczyło platform Periscope i Vine. W sumie Twitter usunął 67 proc. treści łamiących prawa autorskie.

137 milionów dolarów straty i 502 miliony dolarów przychodu zanotował Twitter w II kwartale bieżącego roku. Liczba aktywnych użytkowników popularnego mikrobloga sięgnęła 316 milionów (zobacz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter z rekordową liczbą zapytań o dane użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl