SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter ze wzrostem wpływów i zysku, ma 330 mln użytkowników. Donald Trump zarzucił serwisowi dyskryminację

W I kwartale 2019 roku Twitter zanotował 18-proc. wzrost przychodu, a jego zysk wzrósł do ponad 190 milionów dolarów. Dobre wyniki finansowe przyczyniły się do wzrostu giełdowych notowań spółki, w czym nie przeszkodziła nawet ostra krytyka pod jej adresem ze strony prezydenta Donalda Trumpa.

Article

W I kwartale 2019 roku Twitter zanotował zysk netto w wysokości 190,8 miliona dolarów, w porównaniu do 61 milionów dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2018.

W tym samym czasie o 18 proc. zwiększył się przychód firmy, z 664,9 miliona dolarów do 786,9 miliona dolarów. Przychód z reklam Twittera sięgnął w I kwartale 679,5 miliona dolarów (wzrost r/r o 18 proc.).Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników Twittera w I kwartale sięgnęła 330 milionów. To o 2 proc. mniej w skali roku, ale o 3 proc. więcej w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami. 68 milionów użytkowników pochodziło z USA, a 262 miliony - z pozostałych krajów na świecie.

Jednocześnie Twitter podkreśla, że liczba użytkowników korzystających z platformy każdego dnia wzrosła o 11 proc. w ujęciu rocznym oraz o 6 proc. w ujęciu kwartalnym, do 134 milionów.

Od kolejnego kwartału firma zamierza w swoich raportach ujawniać właśnie tylko dzienną liczbę użytkowników.


Donald Trump zarzuca serwisowi dyskryminację

Dobre wyniki za I kwartał znalazły odzwierciedlenie w giełdowych notowaniach Twittera, które na otwarciu wzrosły o 9 proc. Inwestorów nie zniechęciła krytyka Twittera ze strony Donalda Trumpa. Prezydent USA tego samego dnia, kiedy spółka publikowała swój finansowy raport, we wpisach na samym Twitterze skrytykował serwis, twierdząc, że uprawia on polityczne gierki.

Według Trumpa, którego profil obserwuje blisko 60 milionów użytkowników, Twitter nie traktuje go dobrze jako Republikanina, będąc bardzo dyskryminującym i utrudniającym ludziom zapisanie się do serwisu.

Twitter prognozuje, że w II kwartale 2019 roku zanotuje przychód w wysokości od 770 milionów dolarów do 830 milionów dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter ze wzrostem wpływów i zysku, ma 330 mln użytkowników. Donald Trump zarzucił serwisowi dyskryminację

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl