SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Tydzień z rozrywką' w Polskim Radiu

Polskie Radio organizuje kolejny tydzień tematyczny. Tym razem, od 12 do 18 lipca, programy Polskiego Radia mają bawić słuchaczy w ramach „Tygodnia z rozrywką”.

'Tydzień z rozrywką' w Polskim Radiu

W „Tygodniu z rozrywką” na antenach zaprezentowane zostaną najlepsze archiwalne audycje rozrywkowe Polskiego Radia – skecze, kabarety, sylwetki twórców od lat związanych z Polskim Radiem oraz ich antenowy dorobek.

Jedynka

W „Muzycznej Jedynce” (od godz. 13.45) Teresa Drozda i radiowy tygodnik „Szpilki” – lata 50., a w „Letnim Popołudniu z Jedynką” (od godz. 17.10) pojawią się fragmenty teatru „Eterek”, w którym wystąpili: Irena Kwiatkowska, Adam Mularczyk, Tadeusz Fijewski oraz Andrzej Bogucki. Ponadto w audycji m.in. historia Eterka, wspomnienia Jeremiego Przybory, fragment „Gościa o północy”. Wieczorem Program 1 zaprosi do wysłuchania 'Letniego Wieczoru z Jedynką' (od godz. 20.10 do 20.40), gdzie zostanie zaprezentowany fragment Kabaretu Klika „Komputery a sprawa polska” (autorzy Marek Sobczak i Antoni Szpak). We wtorek, 13 lipca, w „Muzycznej Jedynce” (od godz.13.45) Teresa Drozda w programie „Listy z podróży” przypomni cykl dialogów Jeremiego Przybory (w wykonaniu autora i Jerzego Wasowskiego), pochodzących z magazynu „Trzy po Trzy” (premiera w 1962 roku). Z kolei w „Letnim Popołudniu z Jedynką” (od godz. 17.10) – Anna Stempniak-Juśkiewicz zaprasza na Parnasik, czyli Parnas z przymrużeniem oka. Ponadto w audycji fragmenty programów z lat 50. i 60. m.in. „Królowie są wśród nas”, „Gosposie”, „Wystawa psów rasowych”. Autorzy: Jerzy Janicki, Witold Zadrowski, Andrzej Kudelski i Andrzej Zdanowski. Z kolei w środę, 14 lipca, w „Muzycznej Jedynce” (od godz. 13.45) – Teresa Drozda i Jeden z dialogów Marii Czubaszek, wraz z piosenką, w różnych cyklach – lata 70.

Zaś w czwartek, 15 lipca, w „Muzycznej Jedynce” (od godz. 13.45) Teresa Drozda przypomni „Teatrzyk V klepki” – cykl scenek pióra Zenona Wiktorczyka, pochodzących z magazynu „Trzy po Trzy” (premiera w 1962 r.). O północy Teresa Drozda zaprosi słuchaczy na „Kabaretową Noc z Jedynką „(od północy do godz. 6.00) – w audycji materiały z magazynów rozrywkowych Polskiego Radia, począwszy od Eterka, poprzez Trzy po Trzy, IMA, ITR, Parafonię, scenki Stefanii Grodzieńskiej, aż do współczesności (Kabaret Moralnego Niepokoju, Jurki, Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe). W piątek, 16 lipca w „Letnim Popołudniu z Jedynką” (od godz. 17.10) – „Kocham pana, Panie Sułku”, „Rodzina Poszepszyńskich” – czyli Jacek Janczarski, twórca związany z Radiowym Tygodnikiem Rozrywkowym i Ilustrowanym Magazynem Autorów. Ponadto Anna Stempniak-Juśkiewicz przypomni Słuchaczom wspomnienia Macieja Zembatego, Stefana Friedmana, Jerzego Markuszewskiego. Z kolei następnego dnia, 17 lipca, w Sobocie z Jedynką (od godz. 18.05) Radiowy Tygodnik Rozrywkowy i Ilustrowany Magazyn Autorów. Sylwetkę i twórczość Adama Kreczera przypomną Jacek Janczarski, Maciej Zembaty, Artur Andrus i Maria Czubaszek.

Trójka

 W ramach „Tygodnia z muzyką” bohaterami „Akademii rozrywki” będą  – satyrycy, których kariera związana jest z Programem 3 Polskiego Radia. Od 12 do 15 lipca w specjalnych wydaniach „Powtórki z rozrywki” o godz. 13.00 Artur Andrus przypomni twórczość Trójkowych klasyków rozrywki. Będzie można wysłuchać fragmentów archiwalnych skeczy m.in. Jonasza Kofty, Marii Czubaszek, Macieja Zembatego, Stefana Friedmanna, Jacka Fedorowicza, Jacka Janczarskiego, Jana Tadeusza Stanisławskiego i Adama Kreczmara. A w środę, 14 lipca o godzinie 21.00 w „Trójce na poważnie” Wojciecha Reszczyńskiego tematem audycji będą różnice między satyrą kiedyś i dzisiaj.

Polskie Radio Euro

Polskie Radio Euro, czyli Program 4 Polskiego Radia, w „Tygodniu z rozrywką” z okazji 85 -lecia Polskiego Radia przygotował ciekawe rebusy dźwiękowe w audycji „W cztery oczy”. Od poniedziałku do piątku (12 do 16 lipca) po godzinie 10.00 Program 4 będzie prezentować nazwy miejsc, wyrażenia, przysłowia i powiedzenia ukryte w dźwiękach. Zadaniem słuchaczy będzie odgadnięcie tajemniczego rebusu po kilku podpowiedziach prowadzących.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Tydzień z rozrywką' w Polskim Radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl