SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Przeglądu” z mniejszymi wpływami i stratą

Fundacja Oratio Recta wydająca tygodnik „Przegląd” w ub.r. zanotowała spadek przychodów o 3,5 proc. do 4,2 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 363,6 tys. zł zysku do 185,9 tys. zł straty.

Przychody Fundacji Oratio Recta z działalności gospodarczej zmalały z 4,17 do 4,01 mln zł, a te z działalności statutowej wzrosły z 33,5 do 44,4 tys. zł.

W sprawozdaniu nie wyszczególniono, ile wyniosły wpływy ze sprzedaży „Przeglądu”, ile z publikacji w nim reklam, a ile ze sprzedaży wydawanych przez fundację książek. „Przegląd” nie jest objęty audytem sprzedażowym przez Polskie Badania Czytelnictwa.

W kwietniu br. cena egzemplarzowa tygodnika „Przeglądu” została podwyższona z 7,50 do 8,90 zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wydatki Fundacji Oratio Recta zwiększyły się w ub.r. o 10,5 proc. do 4,24 mln zł. W obszarze gospodarczym wzrosły z 3,75 do 4,08 mln zł, a w zakresie statutowym - z 85,5 do 163,5 tys. zł.

W konsekwencji rentowność fundacji zmalała poniżej zera: wynik sprzedażowy poszedł w dół z 415,9 tys. zł zysku do 66,8 tys. zł straty, a wynik operacyjny, brutto i netto - z 363,6 tys. zł zysku do 185,9 tys. zł straty.

Wskutek zeszłorocznej straty fundusz własny zmniejszył się z 1,68 do 1,49 mln zł. Fundacja działa od 2004 roku, jej prezesem od początku jest redaktor naczelny „Przeglądu” Jerzy Domański, a w radzie fundacji są Paweł Dybicz, Janusz Gołębiewski i Bogusława Olejnik.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Przeglądu” z mniejszymi wpływami i stratą

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mezopotamer
Czytajcie Przegląd. Ma świetnych felietonistów: Jastrun, Romanowski, Widacki, Kurkiewicz, Kuczok.
odpowiedź
User
jac
Ale Przegląd zszedł poziomem do Nie i Faktów i Mitów, ich jedynym problemem jest PiS i Kościół oczywiście Katolicki.
Mam nadzieję, że po śmierci uszatego następny będzie Przegląd.
odpowiedź