SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber i Free Now oferują darmowe przejazdy pracownikom szpitali i laboratoriów

Free Now udostępni w aplikacji usługę “Dla zdrowia” z której będą mogli korzystać pracownicy szpitali i laboratoriów w największych miastach w Polsce. W ramach specjalnej promocji będą mogli za darmo dojeżdżać z Free Now do pracy. Tymczasem Uber do końca maja zapewni 10 000 przejazdów dla pracowników służby zdrowia.

Article

Free Now wraz z firmami wspierającymi pokryje koszty przejazdów i zachęca kolejne firmy oraz instytucje do dołączenia się do tej inicjatywy. Chce zrealizować nawet 20 tys. darmowych przejazdów do końca maja.

Jak skorzystać z darmowego przejazdu z Free Now?

Pracownik szpitala lub laboratorium, aby skorzystać z darmowych przejazdów, powinien zgłosić się do Free Now na adres: dlazdrowia@free-now.com. Po przejściu weryfikacji dostanie dostęp do specjalnego konta w aplikacji, z którego będzie mógł zamawiać bezpłatne przejazdy. Akcja dotyczy Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Wrocławia.

- W obecnej sytuacji chcemy wesprzeć tych, którzy muszą dotrzeć do pracy, aby nieść pomoc innym. Naszą akcją #TaxiDlaZdrowia chcemy wyrazić szczególne uznanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z każdym dniem stają do wielogodzinnej i trudnej walki z pandemią koronawirusa. Chcemy ułatwić im codzienne dojazdy, tym samym uwalniając ich od konieczności przemieszczania się komunikacją zbiorową, w zamian proponując wygodny przejazd taksówką. Podobne działania prowadzimy obecnie również w Madrycie i Londynie, w planach są kolejne europejskie miasta - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce.

Kierowcy Free Now otrzymują pełną kwotę za kurs i są zwolnieni z opłat dla Free Now realizując kursy w ramach akcji #TaxiDlaZdrowia, ponieważ prowizja za zlecenia w usłudze “Dla Zdrowia” wynosi 0 proc.

Środki bezpieczeństwa na czas epidemii we Free Now

Dla wspólnego bezpieczeństwa podczas przejazdów taxi, kierowcy Free Now zostali poinformowani o niezbędnych środkach ochrony i bezpieczeństwa przed zakażeniem koronawirusem, a także konieczności dezynfekcji auta i pozostania w domu w razie choroby. Dodatkowo, Free Now wyposaża ich w specjalne przesłony oddzielające kierowcę od pasażera oraz przekazuje zalecenia dotyczące środków do dezynfekcji.

Wszyscy pasażerowie Free Now również otrzymali instrukcje dotyczące higieny i ochrony w taksówce, m.in. korzystanie z płatności przez aplikację, zajmowanie tylnych miejsc w aucie, niekorzystanie z przejazdów w razie choroby.

Free Now, mając cyfrowy zapis wszystkich kursów, deklaruje wsparcie służb sanitarnych w ustaleniu osób potencjalnie zarażonych. W przypadku powiadomienia przez władze o przypadku koronawirusa u użytkownika Free Now, ich dostęp do platformy zostanie czasowo zablokowany.

Uber oferuje darmowe przejazdy pracownikom szpitali

Uber do końca maja ma zapewnić 10 000 przejazdów dla pracowników służby zdrowia. Pierwsze kody mają w tym tygodniu trafić do 17 placówek. Do dyrektorów szpitali zostaną przekazane kody promocyjne (o wartości 40 zł każdy) uprawniające do przejazdu do lub z wybranego szpitala.

Kod należy wpisać do aplikacji Uber przed rozpoczęciem podróży. Kody są ważne od 24.03.2020 r. do końca maja.

Lista szpitali objętych akcją – wybrana według dostępności przejazdów za pomocą aplikacji:

1. Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
2. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
4. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
5. NSSU UJ Kraków-Prokocim
6. Poradnia Chorób Zakaźnych Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
7. Oddział przyjęć Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu
Medycznego w Warszawie
8. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu
9. Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
10. Szpital kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola
Marcinkowskiego w Poznaniu
11. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Poznaniu
12. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni
13. Szpital Specjalistyczny w Chorzowie
14. Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu
15. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Oddział Kliniczny Zakaźny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu
16. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi
17. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Oddział Kliniczny Obserwacyjno – Izolacyjny i Pediatrii

- Bezpieczeństwo zawsze było i jest na pierwszym miejscu dla firmy Uber. Mamy specjalną jednostkę dedykowaną m.in. współpracy z organizacjami zdrowia publicznego na całym świecie, w celu natychmiastowego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Pozostajemy w ścisłym kontakcie z lokalnymi organizacjami ochrony zdrowia i będziemy nadal stosować się do ich wskazówek, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ponadto planujemy przeznaczyć 10 000 kodów promocyjnych na przejazdy dla pracowników 17 szpitali zakaźnych, by wesprzeć w ten sposób pracowników służby zdrowia. Pierwsze kody już w tym tygodniu zostaną wysłane do placówek - mówi Michał Konowrocki, CEE cities lead w firmie Uber.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber i Free Now oferują darmowe przejazdy pracownikom szpitali i laboratoriów

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mptako
Co wy robicie?jeżeli lekarz itp.bedzie miał koronawirusacirusa i przekaże go kierowcy A kierowca przejdzie bez objawów to ile osób może zaradzić. Uważam że wszystkie transporty powinny być zawieszone i zakaz wychodzenia z domu chińskiej na miesiąc. Tak tylko go powalczymy!
odpowiedź
User
Tymoteusz
Szacun dla Was Wszystkich pozdrawiamy pokojewiola
odpowiedź
User
Witek
Brawo, pana Urbana i innych z tym związanych powinno się rozliczyć za każde zakażenie które nastąpi po tej bezmyślne akcji. A Madryt i Londyn to wynik właśnie takiego postępowania.
odpowiedź