SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uber inwestuje w polski startup HiProMine zajmujący się przemysłową hodowlą owadów

Uber w ramach programu Uber Pitch zainwestuje w cztery najlepsze startupy w Europie. Jednym z nich jest polska firma HiProMine zajmująca się hodowlą owadów na masową skalę. - Dzięki inwestycji od Ubera szybciej rozwiążemy palące problemy cywilizacyjne: deficyt białka oraz wody potrzebnej w jego produkcji czy zalegania biomasy - podkreśla Damian Józefiak, prezes HiProMine.

Zespół HiProMine Article

W konkursie UberPitch wzięło udział 4 tys. startupów w 37 europejskich miastach. W ciągu dwóch tygodni trwania imprezy przedsiębiorcy mogli zamówić za pomocą aplikacji Uber przejazd z inwestorem, w trakcie którego mieli 7 minut na zaprezentowanie mu swojego pomysłu.

W polskiej edycji UberPitch uczestniczyło 200 startupów - najwięcej w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jak już informowaliśmy, ostatecznie wyłoniono cztery najciekawsze i najbardziej obiecujące projekty, wśród których znalazł się polski startup HiProMine, a także OTLY z Holandii, francuski Brigad i brytyjski MemricaPrompt.

- Mówiliśmy, że poszukujemy wielkich idei - i znaleźliśmy je! - stwierdził entuzjastycznie Travis Kalanick, CEO Ubera we wpisie na Facebooku. - Niedawno miałem możliwość spotkać się z czterema finalistami w Berlinie. Byłem pod tak dużym wrażeniem ich wizji i determinacji, że postanowiliśmy jako Uber zainwestować w każdą z tych firm. Niełatwo być przedsiębiorcą - czasem trudno jest zdobyć wsparcie dla najlepszych nawet pomysłów. Dlatego jestem szczęśliwy, że będę mógł pracować z czterema zwycięskimi firmami, by pomóc im rozwinąć swój potencjał i osiągnąć sukces - podsumował Kalanick.

W komunikacie nie podano wysokości inwestycji, którą Uber wesprze HiProMine. Serwisowi Wirtualnemedia.pl udało się ustalić, że każdy z wyróżnionych startupów otrzyma taką samą kwotę.

HiProMine zajmuje się prowadzeniem badań nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w przemysłowej hodowli owadów. Firmę założyli w 2015 r. naukowcy - dr Jakub Urbański, prof. Damian Józefiak oraz dr Jan Mazurkiewicz. W Polsce HiProMine uzyskał grant NCBiR w ramach POIR 1.1.1. oraz wsparcie funduszy inwestycyjnych Giza PolishVentures i StartVenture@Poland na etapie pre-inkubacji. Uber jest pierwszym zagranicznym inwestorem projektu z Wielkopolski.

- Wierzymy, że unikatowe technologie opracowane przez HiProMine w perspektywie kilku lat zmienią oblicze polskiego rolnictwa - podkreśla Damian Józefiak, Prezes HiProMine - Polska ma szansę stać się liderem rynku produkcji owadów, a same owady jako bogate źródło łatwo przyswajalnego białka i tłuszczu czymś, co zrewolucjonizuje przemysł paszowy i spożywczy. Musimy pamiętać, że nasz kraj jest całkowicie uzależniony od importu białka na cele paszowe. Dzięki technologii HiProMine możemy to zmienić - przy okazji rozwiązując kolejny, niebagatelny problem gospodarki - problem zagospodarowania i utylizacji bioodpadów oraz produktów ubocznych przetwórstwa rolno-spożywczego. Produkcja owadów jest „czysta” i przyjazna dla środowiska. Co więcej, jest całkowicie bezodpadowa - jedynym produktem ubocznym masowej hodowli owadów jest świetny nawóz organiczny. Teraz dzięki Uberowi tempo rozwoju technologii jeszcze wzrośnie, przez co HiProMine ma szansę nie tylko na błyskotliwy biznesowy sukces, ale także na rozwiązanie palących problemów cywilizacyjnych: deficytu białka oraz wody potrzebnej w jego produkcji czy zalegania biomasy - podkreśla Józefiak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber inwestuje w polski startup HiProMine zajmujący się przemysłową hodowlą owadów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mak
Darmowy przejazd Uberem. Przy rejestracji wpisz kod "cch9wue" - otrzymasz wtedy darmowy przejazd o wartości 25zł. Kod można też wpisać w aplikacji Uber na telefonie w zakładce "Promocje".
10 8
odpowiedź