SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber wchodzi do Berlina z wypożyczalnią elektrycznych rowerów, termin startu w Polsce nieznany

Berlin będzie pierwszym europejskim miastem, w którym firma Uber wprowadzi możliwość wypożyczania rowerów elektrycznych w aplikacji Jump. Według obietnic charakterystyczne rowery będą dostępne dla mieszkańców z końcem kalendarzowego lata. Jeszcze w tym roku firma planuje rozszerzyć usługę na kolejne europejskie miasta, jednak jak ustaliły Wirtualnemedia.pl termin startu usługi w Polsce pozostaje nieznany.

 

Article

W kwietniu br. Uber przejął firmę Jump Bikes, z którą współpracował w San Francisco w ramach programu pilotażowego, w trakcie którego mieszkańcy miasta otrzymali możliwość przetestowania 250 elektrycznych rowerów wypożyczając je na określony czas.

Teraz Uber poinformował, że do końca lata br. platforma Jump stanie się dostępna dla użytkowników w Berlinie – to pierwsze europejskie miasto w którym pojawi się rowerowa oferta Ubera.

Uber wyjaśnia w komunikacie że w mieście, w którym dostępne są rowery Jump wystarczy włączyć w smartfonie aplikację Uber i kliknąć ikonę menu w lewym górnym rogu. Następnie jako środek transportu kliknąć rower. Na mapce wyświetli się najbliższy dostępny jednoślad, który można odblokować za pomocą specjalnego pinu. Po zakończonej podróży wystarczy przypiąć pojazd w wyznaczonym punkcie.

Uber zapewnia, że rowery Jump są zaprojektowane zgodnie ze standardami miejskiej mobilności. Zostały wyposażone w asystę elektroniczną, która zapewnia przyspieszenie rzędu 30 km/h przy każdym pedałowaniu. Dzięki temu rowerzyści mogą pokonać rozmaite wzniesienia czy pagórki bez zbędnego trudu.

Jednoślady otrzymały też zintegrowany mechanizm przypinania w kształcie litery U oraz inteligentny GPS, pozwalające na bezpieczną jazdę w przestrzeni miejskiej i możliwość odstawienia roweru w wyznaczonych punktach (stojakach i strefach parkingowych). Dzięki mechanizmowi przypinania rowery Jump muszą być przymocowane do fizycznego stojaka po zakończeniu jazdy. To rozwiązanie ma zapobiegać lekkomyślności niektórych kierujących, którym z roztargnienia zdarza się zostawić rower w dowolnym miejscu.

Według zapowiedzi Ubera w ślad za Berlinem platforma Jump zostanie udostępniona także w kolejnych europejskich miastach. Jednak jak dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl w polskim oddziale Ubera termin uruchomienia usługi w polskich miastach pozostaje na razie nieznany.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber wchodzi do Berlina z wypożyczalnią elektrycznych rowerów, termin startu w Polsce nieznany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl