SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber ogłasza drastyczne cięcia. Zwolni kolejnych 3 tys. pracowników

Uber, amerykańska firma oferująca przewozy, zmaga się ze spadkiem przychodów z powodu pandemii koronawirusa. Firma zapowiedziała kolejne redukcje personelu oraz konsolidację biur.

Article

Aż 3 tys. osób zwolni w najbliższym czasie Uber. Amerykańska firma planuje też konsolidację 40 biur i likwidację laboratorium sztucznej inteligencji. M.in. ma zostać zamknięte biuro w San Francisco oraz w Singapurze - podaje BBC.

Zaplanowane redukcje mają zmniejszyć wydatki Ubera o 1 mld dolarów.

Dara Khosrowshahi, dyrektor generalny Ubera, powiedział, że jest to konieczne dla "zabezpieczenia przyszłości przedsiębiorstwa".

„Musimy stać się samowystarczalnym przedsiębiorstwem, które nie opiera się na nowym kapitale lub inwestorach, aby dalej się rozwijać, rozszerzać działalność i wprowadzać innowacje” - napisał Dara Khosrowshahi w piśmie do pracowników.

Jeszcze przed pandemią Uber zmagał się z ogromnymi stratami, a izolacja i brak aktywności klientów pogrążyła firmę w kryzysie.

Rośnie liczba klientów Uber Eats

Liczba przewozów w Uberze spadła w kwietniu o 80 proc. w USA i Kanadzie. Firma nadal przynosi straty, chociaż w czasie blokady dobrze rozwija się działalność Uber Eats, związana z dostarczaniem jedzenia z restauracji. Jak podaje Forbes w czasie pandemii liczba klientów korzystających z tej usługi wzrosła o 30 proc.

To kolejne zwolnienia zapowiedziane przez Ubera. Na początku maja firma ogłosiła, że zwolni 3,7 tys. pracowników. Nie dotyczy to kierowców, którzy pracują na własny rachunek.

- Biorąc pod uwagę dramatyczny wpływ pandemii na biznes i nieprzewidywalną przyszłość w zakresie odmrażania gospodarek, koncentrujemy nasze wysiłki na naszych głównych platformach dostaw oraz zmieniamy firmę, aby dopasować ją do trudnych realiów - powiedział Dara Khosrowshahi.

Nowe zasady bezpieczeństwa w Uberze

Od 18 maja br. Uber wprowadził w Polsce nowe zasady przejazdów mające zwiększyć bezpieczeństwo w okresie pandemii koronawirusa. W aplikacji pojawią się dodatkowe informacje na temat zabezpieczeń, w samochodach Ubera zostaną zamontowane przegrody rozdzielające pojazd na 2 części, zaś kierowcy i pasażerowie będą musieli korzystać z maseczek. W jednym kursie może wziąć udział do trzech pasażerów na tylnej kanapie auta.

W całym 2019 r. Uber osiągnął przychód w wysokości 12, 897 mld dolarów, co oznacza wzrost o 25 proc. w stosunku do poprzedniego roku, który firma zakończyła z wynikiem 10,297 mld. Strata netto za 2019 r. wyniosła 8,5 mld w stosunku do zysku w wysokości 997 mld w 2018 r., osiągniętym dzięki sprzedaży części aktywów.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber ogłasza drastyczne cięcia. Zwolni kolejnych 3 tys. pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl