SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Umieram, ale jestem szczęśliwy” hasłem kampanii Fundacji Hospicjum Onkologiczne

Grey Group Poland już po raz trzeci wsparła pro bono Fundację Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa (FHO), przygotowując kampanię „Umieram, ale jestem szczęśliwy", która ma na celu pozyskanie finansowania dla ośrodka z 1,5% podatku, a także przełamywanie tabu związanego z odchodzeniem.

Article

Kampania „Umieram, ale jestem szczęśliwy" uwidacznia to, że by godnie odchodzić, potrzebna jest bliskość innych i wsparcie, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Zasługujemy na odczuwanie szczęścia niezależnie od czasu, jaki nam pozostał.

Kampania społeczna nie tylko zachęca do przekazywania 1,5% podatku dochodowego na rzecz FHO, ale też przybliża ważny społecznie, a często pomijany w dyskursie publicznym, temat śmierci.

Sławomir Pacek w kampanii Fundacji Hospicjum Onkologiczne

W tegorocznej odsłonie spotu narratorem został Sławomir Pacek, popularny aktor filmowy i teatralny. Po raz pierwszy wsparł akcję warszawskiego hospicjum, użyczając swojego głosu.

- Zdajemy sobie sprawę, że pytania, które zadajemy budzą kontrowersje, ale właśnie w ten sposób chcemy zachęcać do dyskusji na temat tego, jak postrzegana jest, a jaka może być opieka nad pacjentem paliatywnym. W swojej pracy skupiamy się na zapewnieniu naszym pacjentom fachowej opieki medycznej i duchowej. W ten sposób staramy się także odciążać ich rodziny z obowiązków, które niejednokrotnie okazują się być ponad miarę ich możliwości psychicznych i fizycznych. Wszystko po to, by umożliwić naszym podopiecznym spędzenie razem czasu, który im pozostał jak najlepiej. To wszystko wymaga jednak znacznych nakładów finansowych, dlatego prosimy o wsparcie! - mówi Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa.

To już kolejna odsłona współpracy Grey Group Poland i FHO. Za działania komunikacyjne dla Fundacji, także na zasadach pro bono, odpowiada agencja Ogilvy PR Polska, a spot udźwiękowiła Efektura. Wsparcia w zakresie planowania mediów udzieliła agencja Mindshare Poland.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne od 30 lat działa na rzecz pacjentów onkologicznych w ostatnich chwilach ich życia, zarówno w ramach hospicjum stacjonarnego, jak i domowego. Głównym priorytetem FHO jest wspieranie pacjentów paliatywnych, nie zapominając jednocześnie o ich rodzinach.

Dołącz do dyskusji: „Umieram, ale jestem szczęśliwy” hasłem kampanii Fundacji Hospicjum Onkologiczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl