SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Umowa Eutelsat z Srbija

Eutelsat Communicationsi Telekom Srbija ogłosiły podpisanie umowy dzierżawy przepustowości na satelicie nadawczym HOT BIRD 7A.

Telekom Srbija dzierżawić będzie jeden z transponderów satelity 7A, którego umieszczenie na orbicie planowane jest na 21 lutego 2006 roku. Umowa obowiązywać będzie przez okres 3 lat z możliwością przedłużenia do pięciu lat.

Telekom Srbija, największy serbski operator telekomunikacyjny, zakontraktowaną przepustowość wykorzysta na potrzeby nowej oferty cyfrowych usług nadawczych świadczonych za pośrednictwem platformy cyfrowej. Platforma uruchomiona zostanie wraz z komercyjną inauguracją satelity HOT BIRD™ 7A i wesprze rozwój krajowego cyfrowego rynku nadawczego na terytorium Serbii i Czarnogóry. Duży zasięg satelitów HOT BIRD™ umożliwi także odbiór kanałów platformy w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, zapewniając w ten sposób łączność z obywatelami mieszkającymi poza granicami państwa. Sygnał nadawany przez satelity Eutelsat HOT BIRD™ dociera do ponad 110 mln gospodarstw domowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, z czego 45 mln to gospodarstwa korzystające z domowych anten satelitarnych.

Drasko Petrovic, Prezes Telekom Srbija, tak oto skomentował podpisanie umowy: „Stworzenie pierwszej w Serbii cyfrowej platformy nadawczej to duży krok naprzód w dziedzinie rozwoju całego rynku audio-wideo w naszym kraju. Korzystając z najnowszej technologii będziemy mogli wspierać nadawców radiowych i telewizyjnych z Serbii i Czarnogóry, którzy chcą dotrzeć do wszystkich naszych rodaków rozsianych po Europie i krajach Basenu Morza Śródziemnego. Umożliwimy kontakt z krajem oferując nasze programy radiowe i telewizyjne nie tylko w Serbii, ale i na całym świecie”.

Giuliano Berretta, Prezes Eutelsat, powiedział: „Cieszymy się niezmiernie ze współpracy z Telekom Srbija przy uruchamianiu pierwszych cyfrowych usług szerokopasmowych w Serbii. Umowa jest dowodem dużej dynamiki rozwoju usług cyfrowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Kluczową rolę w tym przypadku odgrywa nasze zaplecze HOT BIRD™. Satelity Eutelsat obejmują zasięgiem obszar państw całego regionu. Umożliwiają także rozszerzenie pokrycia o inne kraje Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Umowa Eutelsat z Srbija

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl