SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unia Europejska potępia likwidację Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

UE potępia likwidację Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy - poinformował rzecznik KE Peter Stano w oświadczeniu. "Wpisuje się w systematyczne i ciągłe represje wobec wszystkich niezależnych głosów w kraju" - wskazał.

fot. Shutterstock.comArticle

27 sierpnia białoruski reżim zarządził zamknięcie Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, największej niezależnej organizacji dziennikarskiej w kraju.

"Zamknięcie to wpisuje się w systematyczne i ciągłe represje wobec wszystkich niezależnych głosów w kraju. Wśród 649 Białorusinów uznanych za więźniów politycznych jest dwudziestu siedmiu pracowników mediów. W maju uciszono największą niezależną platformę medialną tut.by oraz wszczęto sprawy karne przeciwko jej kierownictwu i dziennikarzom. W lipcu kontynuowano nieustanne represje wobec organizacji pozarządowych i obrońców praw człowieka, w tym naloty na prywatne domy, a wielu obywateli zostało aresztowanych pod poważnymi zarzutami" - zaznaczył.

"UE zdecydowanie potępia trwające represje, wzywa władze Białorusi do ich zaprzestania, przestrzegania międzynarodowych zobowiązań i zobowiązań w ramach ONZ i OBWE oraz wreszcie do poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności własnego społeczeństwa. UE nadal wspiera obywateli Białorusi i będzie nadal wspierać społeczeństwo obywatelskie, w tym niezależne i wolne media" - dodał.

 

Dołącz do dyskusji: Unia Europejska potępia likwidację Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl