SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Unia sfinansuje projekty internetowe

Najlepsze polskie pomysły na wzbogacenie zawartości internetu mogą być współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej. W piątek w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zainaugurowano przystąpienie Polski do programu e-Content.

Unii Europejskiej zależy, by w sieci internetowej znalazły się przekazy w wielu językach, ukazujące różnorodność kulturową Europy. Dlatego w ramach programu eContent z unijnych funduszy współfinansowane są takie projekty, które wzbogacają zawartość cyberprzestrzeni o tematy "europejskie".

Polacy uczestniczą na razie tylko w dwóch projektach realizowanych w ramach programu eContent: w tworzeniu platformy dotyczącej zbiorów muzeów morskich oraz mapy 40 państw europejskich. Do udziału w tych przedsięwzięciach polskie instytucje zostały zaproszone przez swoich partnerów z UE.

W listopadzie zeszłego roku Polska oficjalnie przystąpiła do programu eContent, ale jego rozpoczęcie zainaugurowano dopiero w piątek w AGH. "Teraz to polskie firmy, instytucje, związki gmin będą mogły zaproponować partnerom z zagranicy wspólne zrealizowanie projektów w internecie" - mówił w piątek Wojciech Szewko, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Informatyzacji.

Program eContent jest skierowany m.in. do instytucji kulturalnych, wydawnictw, archiwów, bibliotek, firm informatycznych, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają pomysł na umieszczenie w cyberprzestrzeni interesujących treści. Najlepsze projekty mają szanse na dofinansowanie z unijnych funduszy - w wysokości maksymalnie 50 proc., ale nie więcej niż 2,5 mln euro.

Projekty o wartości przynajmniej 2 mln euro muszą być realizowana przez partnerów z co najmniej dwóch państw europejskich. W ramach eContent nie mogą być jednak finansowane projekty badawcze, wyszukiwarki internetowe czy zakup sprzętu, bo program dotyczy wyłącznie tworzenia treści cyfrowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Unia sfinansuje projekty internetowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl